از امروز؛

مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی بازگشایی شد

مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی بازگشایی شد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار داشت: تمام مرزهای زمینی پنجگانه استان پس از نزدیک دو سال ممنوعیت تردد کرونایی از امروز بازگشایی شد.ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جزئیات بازگشایی مرزهای زمینی استان اظهار نمود: تمام مرزهای زمینی پنجگانه استان شامل بازرگان، رازی و سرو در مرز ترکیه، تمرچین در مرز عراق و پلدشت در مرز جمهوری آذربایجان از امروز، جمعه باز بوده و تردد از آنها البته با رعایت پروتکل ها برقرار است.
وی افزود: شرط تردد از مرزهای زمینی استان داشتن کارت معتبر واکسیناسیون کرونایی و تست پی سی آر منفی است و درخواست می شود برای پیشگیری از بروز مشکلات در مرزهای استان این موارد حتما مورد توجه قرار گیرد.
شکری با تکیه بر این که هر گونه تردد از مرزهای زمینی استان بدون داشتن کارت معتبر واکسیناسیون و تست پی سی آر منفی ممنوع می باشد، اظهار داشت: همینطور مسافران ورودی به ایران از مرزهای زمینی هم باید گواهی تست پی سی آر منفی و کارت معتبر واکسیناسیون را در مرز عرضه کنند و در غیر این صورت از ورود آنها هم ممانعت خواهد شد.
همه نهادهای ذیربط در مرزهای آذربایجان غربی مستقر هستند
وی تصریح کرد: همه نهادهای مسئول همچون گمرک، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و حتی دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری از بروز مشکل در مرزها به صورت کامل و با آمادگی خیلی خوب مستقر هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار داشت: با عنایت به این که این استان همچنان وضعیت نارنجی و قرمز دارد و احتمال بروز موارد جدید ویروس در آن سوی مرزها هم دور از انتظار نیست، شهروندان ایرانی و مسافرانی که قصد ورود به کشور دارند با مسؤلان همکاری لازم را داشته باشند تا زمینه شیوع بیشتر کرونا فراهم نشود.
وی افزود: همه مرزهای آذربایجان غربی از امروز، جمعه فعالیت خویش را شروع کرده اند ولی تمرچین به مدت سه روز از ۱۷ تا ۱۹ مهرماه جاری به علت برگزاری انتخابات در کشور عراق بسته بوده و تردد از آنها جریان نخواهد داشت.
تردد سالانه ۵ میلیون مسافر از مرزهای آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ضمن اشاره به وجود ۵ پایانه مرزی و سهم ۲۳ درصدی استان از کل پایانه های مرزی کشور، اضافه کرد: استان مرز رسمی دارد که از اوایل اسفند سال ۱۳۹۸ به دلیل انتشار کرونا مسدود بودند.
شکری ضمن اشاره به این که پیش از انتشار کرونا سالانه بیشتر از ۵ میلیون مسافر از مرزهای زمینی آذربایجان غربی تردد می کردند، اظهار داشت: این میزان از زمان انتشار کرونا تابحال به یک الی دو درصد کاسته شده بود.
آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق مرز مشترک دارد.
طبق تصمیم ستاد ملی کرونا و با دستور استاندار آذربایجان غربی مرزهای تاجر ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق بازگشایی شده است.

1400/07/16
14:17:57
0.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین