معاون عمرانی وزیر كشور عنوان كرد

تشکیل قرارگاه پشتیبانی لجستیک شهرهای کشور

تشکیل قرارگاه پشتیبانی لجستیک شهرهای کشور به گزارش مرکز املاک معاون عمرانی وزیر کشور از تشکیل قرارگاهی برای پشتیبانی لجستیک شهرهای کشور اطلاع داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، جمالی نژاد در همایش معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور ضمن تقدیر از تلاشهای آنها اظهار داشت: مسائلی در کشور بعنوان برنامه های ریاست جمهوری در اولویت قرار دارد، برای مثال موضوعی که همیشه مورد تاکید وزیر کشور هم بوده بحث معیشت مردم است. شهرداری ها در این حوزه می توانند بسیار کمک کنند. این نهاد می تواند از راه میادین میوه و تره بار و فروشگاه هایی که زیرمجموعه آنها هستند کمک بسیاری در این عرصه داشته باشند که در این راستا معاونین عمرانی استانداری ها می توانند ورود جدی داشته باشند.
وی ادامه داد: مبحث دیگری که در برنامه های ریاست جمهوری وجود دارد مبحث مبارزه با فساد است. بخصوص در حوزه پیشگیری در شهرداری ها که باید توسط معاونین عمرانی دنبال شود. در حقیقت باید فساد ستیزی بخصوص در شهرداری ها مورد تاکید قرار بگیرد.
از طرف دیگر در سفرهای استانی ریاست جمهوری مصوبات باید توسط معاونین عمرانی پیگیری شود.
معاون عمرانی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که اقدام ملی مسکن یکی از دستور جلسات امروز است، اضافه کرد: در این نشست برخی معاونین درخواست تفویض برخی اختیارات در حوزه اقدام ملی مسکن به معاونین عمرانی استانها را مطرح نمودند که بطور قطع این مساله به وزیر کشور منعکس خواهد شد و بنظر می رسد که این اتفاق محقق شود. همینطور اصلاح طرح جامع مسکن که باید ظرف سه ماه آتی صورت گیرد. مبحث مهم دیگری است که معاونین عمرانی باید پیگیر آن باشند. چون که بیس همه اقدامات در حوزه اقدام ملی مسکن همین طرح جامع است. شهرداری ها هم می توانند پای کار ساخت مسکن ارزان باشند و در طرح جهش در حوزه مسکن نقش موثری را ایفا کند.
وی ضمن تاکید بر ضرورت بارگذاری پروژه های عمرانی در تمامی استانها در سامانه وزارت کشور بطور قطع با بارگذاری پروژه ها زمینه رصد پیشرفت پروژه ها امکانپذیر باشد. با توجه به این که انتخابات شوراها همزمان با ریاست جمهوری برگزار شده است تسریع در تعیین تکلیف شهرها و مدیریت شهری از اهمیت بسزایی برخوردارست. انتخاب شهرداران بر مبنای بخشنامه سال ۱۳۹۷ شرایط احراز را برای افراد به شکلی کرده است که افراد دارای تخصص و توانمندی های بیشتر انتخاب شوند. در حقیقت این بخشنامه شرایط متفاوتی را نسبت به بخشنامه قبلی فراهم نموده است تا افراد با توانمندی اجرایی و فنی بسیار بهتری انتخاب گردد. گزارشی در همین راستا بزودی به وزیر کشور عرضه خواهد شد.
جمالی نژاد با اشاره به مبحث آلودگی هوا بخصوص در کلانشهرها اضافه کرد و اضافه کرد: قانون هوای پاک تصویب شده و در آن تکالیفی برای دستگاهها تعیین شده است، بنابراین معاونین عمرانی در استانها باید ضمن ورود جدی به این مساله زمینه اجرای این قانون را در استانها فراهم آورد.
وی ادامه داد: برای پروژه های زیرساختی در حوزه حاشیه نشینی و اسکان غیر رسمی جلساتی برگزار شده که مقرر شده در این عرصه دو کار به صورت همزمان اجرا شود. نخست آنکه تلاش نماییم زیرساخت لازم در شهرهای حاشیه ایجاد شود و در مرحله بعدی جلوی مهاجرت را بگیریم و جریان مهاجرت کند نماییم. متاسفانه علیرغم همه زحماتی که کشیده شده اما بحث حاشیه نشینی و صدمه های اجتماعی در بعضی از این مناطق همچنان دیده می شود. در دو سال قبل ۳۱ استان هر یک شهرستانی را بعنوان کم برخوردار معرفی کردند و بدین سان شهرستان های کم برخوردار شناسایی شدند؛ بنابراین از دوستان می خواهم در این شهرستان ها اقدامات را پیگیری کنند. ما هم به صورت ویژه به آنها کمک می نماییم تا این تدبیر به سایر شهرستان ها هم تسری پیدا کند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث نیروی انسانی در شهرداری ها و ضرورت چابک سازی بدنه شهرداری ها اشاره نمود و اضافه کرد: هنگامی که تغییر شورا و استقرار شهرداران جدید روی می دهد گاها شنیده می شود که نیروهایی به شهرداری ها تحمیل می شود. یکی از اشکالات اساسی شهرداران ما علیرغم تاکیداتی که برای چابک سازی بدنه آنها انجام شده این است که متاسفانه گاها با جذب نیروی انسانی بسیار فربه شدند. بنابراین معاونین عمرانی باید نسبت به تبدیل وضعیت ها و جذب نیروی انسانی با حساسیت بسیار زیادی اقدام نمایند. در این عرصه ابلاغ هایی انجام شده که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر هم در جایی نیاز است که نیروی انسانی کیفی وارد شود باید این اقدام با ساز و کار تعیین شده صورت گیرد.
وی اشاره کرد: در حوزه لوجستیک و تجهیزات اقدامات بسیار خوبی در سالهای قبل انجام شده و سال جاری هم شرایط خوبی برای شهرداری ها رقم خواهد خورد که همچون آن اختصاص ۱۷ درصد قیر مجانی به شهرداری ها و همینطور اختصاص ۸۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بخش حمل و نقل عمومی است.
معاون وزیر کشور با تاکید بر حساسیت وزیر کشور در حوزه پسماند و حمل و نقل عمومی، اظهار داشت: شب گذشته با دستور وزیر کشور قرارگاهی برای پشتیبانی لوجستیک شهرهای کشور تشکیل شد تا مطالبی همچون پسماند و تأمین واگن برای شهرداری ها از راه این قرارداد پیگیری شود. این کار بسیار پرارزش و مؤثر است. از راه این قرارگاه مبالغی برای زباله سوز استانهای ساحلی و تأمین واگن مترو شهرها اختصاص خواهد یافت.
منبع:

1400/08/05
20:03:43
0.0 / 5
197
تگهای خبر: استان , دستگاه , سفر , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین