در جلسه امروز شورای شهرتهران عنوان شد

از تعبیه مخازن نگهداری آب برای بوستان ها تا نصب مخزن آب اضطراری در ۱۰ بیمارستان پایتخت

از تعبیه مخازن نگهداری آب برای بوستان ها تا نصب مخزن آب اضطراری در ۱۰ بیمارستان پایتخت به گزارش مرکز املاک طرح « اصلاحیه مصوبه تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آب رسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب » تصویب گردید.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز در جلسه شورای شهر تهران طرح « اصلاحیه مصوبه تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آب رسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب » را بررسی کردند و پیرهادی بعنوان رئیس کمیسیون سلامت اظهار داشت: یک فوریت این طرح در جلسه گذشته به تصویب رسید اما پیشنهاداتی عنوان شد که در این نشست آنرا قرائت می کنم.
وی با اشاره به اینکه قرار شد ۱۶ نقطه مخزن نگهداری آب برای بوستان ها در زمان تنش آبی از محل تبصره ۳ تأمین شود، اضافه کرد: همینطور پنج میلیون مترمربع آب برای مناطق ۵، ۲۲، بوستان های چیتگر، قرچک و لویزان از محل تبصره ۳ اختصاص می یابد چون که یکی از اشکالات ما آبیاری این بوستان های جنگلی بود تا درختان گرفتار صدمه نشوند.
وی با اشاره به اینکه مقرر شد شرکت آب و فاضلاب رفع اتصالات غیرقانونی در شبکه آب های سطحی را رسیدگی کند، اظهار داشت: همینطور بررسی دوره ای کیفیت آب از لحاظ آلایندگی میکروبی و شیمیایی و همینطور مرتفع ساختن معارضین تأسیساتی آب با پروژه های عمرانی همچون یادگار امام (ره)، شهید بروجردی و تقاطع های غیرهم سطح مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد شرکت آب و فاضلاب این سه پروژه را به صورت ویژه همکاری کنند.
وی با تاکید بر این که خرید شیرهای هیدرانت از جانب آتش نشانی با مشکل روبرو شده بود که سازمان آبفا خرید و نصب این شیرها را تقبل کرد، اظهار داشت: در نصب مخازن آب اضطراری شاهد عقب ماندگی هستیم که مقرر شد طی سالجاری و آینده این مساله حل شود و همینطور ۱۰ مخزن آب اضطراری در ۱۰ بیمارستان تعبیه شود و همینطور تعدیل مبلغ آب بها در بعضی مناطق کمتر برخوردار مورد توجه قرار گرفت.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم با اشاره به اینکه در سال ۸۲ و زمانی که خادم رئیس کمیسیون بود اعلام گردید که برای تکمیل شبکه فاضلاب تهران ۱۱۰ سال زمان لازم است و ما هم به فکر افتاده ایم و تبصره ۳ را گذاشتیم تا از این محل برای آب و فاضلاب درآمد کسب نماییم، اظهار داشت: این عوارض فقط باید صرف آب و فاضلاب باشد وگرنه نباید هزینه ای را به مردم در این حوزه تحمیل کرد و هر چیزی که برای آب و فاضلاب باشد ما آنرا قبول می نماییم اما عوارض به شرطی که در جایگاه درست استفاده شود، خوب است.
وی ادامه داد: بودجه و اعتباراتی که به آب و فاضلاب داده می شود حتما باید حسابرسی شود و گزارش آن به شورای شهر داده شود.
بختیاری مدیرعامل سازمان آبفا هم با اشاره به اینکه سال قبل این سازمان ۴۰۰۰ میلیارد تومان هزینه پروژه های عمرانی اش کرد که تنها حدود ۹۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۳ تأمین اعتبار شد، اظهار داشت: من به وزیر نیرو هم گفته ام که رینگ آب و فاضلاب تهران که یک روز آرزو بود تا آخر دولت تمام می شود.
وی با اشاره به اینکه سال قبل بارش کم باران در تهران در ۵۰ سال اخیرش بی سابقه بود و سال جاری هم نسبت به سال قبل ۸۰ میلی متر باران کمتر بارید، افزود: اما تهران یک آخ هم نگفت و این نشان داده است که ما درحال تلاش و کوشش هستیم.
بختیاری با اشاره به اینکه از محل تبصره ۳ حتی یک ریال هم صرف امور جاری، پرداخت حقوق و... نکردیم، اظهار داشت: در مساله نصب مخازن آب اضطراری گرفتار عقب ماندگی هستیم که این هم به علت انجام بررسی های بیشتر بود و این عقب ماندگی جبران خواهد شد.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، در نهایت طرح « اصلاحیه مصوبه تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آب رسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب » با ۱۹ رای به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
منبع:

1401/03/08
14:38:42
0.0 / 5
936
تگهای خبر: بازسازی , توسعه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین