رفع تصرف ۱۰ هزار متر از اراضی ملی در پردیس

رفع تصرف ۱۰ هزار متر از اراضی ملی در پردیس رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده یگان حفاظت شهرستان از شروع سال تا حالا 10 هزار متر از اراضی ملی که توسط سودجویان و متصرفین اراضی ملی مورد تصرف، نهال کاری و فنس کشی شده بود، به حکم دادستان شهرستان رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.به گزرش ایسنا بیژن کی شمس اضافه کرد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس در سال ۱۳۹۳ تشکیل شد و حدوداً دارای ۳۶ پلاک اصلی است که ۱۹ پلاک تحویل و تحول شده و از این تعداد ۱۵ پلاک آن تحویل شرکت عمران و چهار پلاک تحویل اداره راه و شهرسازی شده است.

وی اضافه کرد: درباب گرفتن اسناد کاداستر تا حالا ۷۰۰۰هکتار از اراضی ملی گرفتن سند شده و دو پلاک در اداره ثبت شهرستان در دست بررسی می باشد که به زودی اسناد این دو پلاک صادر خواهد شد.

کی شمس در ادامه اظهار داشت: هشت پلاک نیز در دستور کار کمیته فنی ممیزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران است که بمحض اعلام برای گرفتن اسناد آن اقدام خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس اضافه کرد: پیش بینی می شود تا مهرماه سال جاری کلیه اراضی ملی در شهرستان پردیس دارای اسناد کاداستر شود. در آخر مهر ماه در این شهرستان جشن کاداستر خواهیم داشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس درباب رفع تصرفات در اراضی ملی اظهارکرد: با پیگیری های انجام شده یگان حفاظت شهرستان از شروع سال تا حالا ۱۰ هزار متر از اراضی ملی که توسط سودجویان و متصرفان اراضی ملی مورد تصرف، نهال کاری و فنس کشی شده بود به حکم دادستان شهرستان رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی شده است تا کلیه پلاک های شهرستان پایش، تخلفات سنواتی استخراج و بوسیله تبصره ۱ ماده ۵۵ اعمال قانون شود.

کی شمس در ادامه اظهار داشت: اکنون ۳۷ پرونده قضایی در پلاک های عباس آباد، سعید آباد، خسروآباد و ترقیان تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

وی افزود: پردیس شاید شهرستان کوچکی به نظر آید اما از نظر اراضی ملی و ارزش اقتصادی زمین دارای حساسیت بالایی است که موجب می شود سودجویان و متصرفان اموال متعلق به نسل آینده به دنبال تاخت و تاز در این اراضی باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس بصورت ۲۴ ساعته با تمام توان و قوا ازانفال حفاظت و با متخلفان و متجاوزان به بیت المال بصورت قانونی برخورد می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران کی شمس از عموم مردم درخواست نمود، در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی منابع طبیعی مراتب را سریع بوسیله شماره تلفن ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
1401/05/08
19:11:48
0.0 / 5
175
تگهای خبر: استان , تخریب , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین