رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران:

مدیران گرفتار فراموشی تاریخی در مورد سیلاب ها شده اند

مدیران گرفتار فراموشی تاریخی در مورد سیلاب ها شده اند به گزارش مرکز املاک رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام نمود که مدیران گرفتار فراموشی تاریخی در مورد سیلاب ها شده اند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، سوده نجفی بامداد امروز در صحن شورای شهر تهران ضمن تسلیت درگذشتگان حادثه سیلاب اخیر در کشور اظهار داشت: نگاهی به آمار کشته شده های سیلاب های گذشته نشان میدهد که در رویداد سیل سال ۳۳، ۲۱۵۰ نفر جان خودرا از دست دادند و در سیلاب سال ۶۶ که در زمینه آبخیزداری دربند رخ داد ۳۰۰ نفر جان خودرا از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۳۳ تا ۴۷ براثر جاری شدن ۱۰ سیل بیش از ۲۲۰۰ نفر جان باختند، اظهار نمود: در سالهای ۴۸ تا ۶۱ نیز ۲۳ سیلاب رخ داد و در سالهای ۶۲ تا دهه ۷۰ نیز ۳۵۰ نفر براثر سیل جان باختند و می بینیم که در سیل اخیر نیز بیش از ۶۰ نفر کشته و حدود ۳۰ نفر مفقود شده اند.

نجفی با اشاره به اینکه ما در عرصه مدیریتی گرفتار فراموشی تاریخی شده ایم، اظهار نمود: هرچند سال یکبار یک سیلاب رخ می دهد اما پس از چند صباحی آنرا به فراموشی می سپاریم تا باردیگر سیل بعدی رخ دهد.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران افزود: بر طبق اسناد برنامه توسعه ای شهرداری باید طرح جامع کاهش خطرپذیری سیل را با همکاری وزارت نیرو در سال اول اجرای برنامه تدوین می کرد و همین طور شهرداری می بایست اقدامات پیش گیری از سیلاب را با عملیاتی کردن طرح جامع مدیریت آب های سطحی و سامانه جامع اطلاعات پایش باران و روان آب ها انجام می داد و لازم است که در این خصوص گزارشی به شورای شهر ارائه کند.
منبع:

1401/05/09
13:15:08
0.0 / 5
94
تگهای خبر: توسعه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین