۱۹ روز تا آخر مهلت پرداخت مالیات خانه های خالی

۱۹ روز تا آخر مهلت پرداخت مالیات خانه های خالی مرکز املاک: سازمان امور مالیاتی آخرین فرصت پرداخت مالیات خانه های خالی را آخر مرداد ماه اعلام نمود.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، سازمان امور مالیاتی کشور آخرین فرصت مالکان واحدهای مسکونی خالی را برای پرداخت مالیات این خانه ها اعلام نمود.
پیشتر هم رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در برنامه زنده تلویزیونی اعلام نموده بود در جهت اجرای مقررات ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم، ۷۵۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه، شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده است.
همچنین به مالکان این واحدهای مسکونی هم از راه ارسال پیامک و بارگذاری در درگاه خدمات الکترونیکی مالیاتی، رقم مالیاتی متعلقه، محاسبه و اطلاع رسانی شده است.
مالکانی که پیامک مربوطه را دریافت کرده اند حداکثر تا آخر مردادماه ۱۴۰۱ فرصت دارند با رفتن به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی my.tax.gov.ir نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام نمایند.
در صورت نپرداختن مالیات برابر مقررات نسبت به مطالبه و محاسبه جرایم مقرر در قانون اقدام خواهد شد.
در صورت عدم پذیرش مالیات تعیین شده (از جمله خالی نبودن ملک یا عدم مالکیت)، این اشخاص با انتخاب گزینه عدم پذیرش و انتخاب دلیل آن به درگاه سامانه املاک و اسکان کشور وزارت راه و شهرسازی هدایت شده تا نسبت به ثبت، اصلاح و به روز رسانی اطلاعات املاک خود در سامانه اقدام نمایند.

1401/05/13
13:40:54
0.0 / 5
382
تگهای خبر: خانه , خدمات , شهرسازی , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین