متقاضیان وام مسکن روستایی بخوانند

متقاضیان وام مسکن روستایی بخوانند به گزارش مرکز املاک، معاون بنیاد مسکن اظهار داشت: تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی که شهریورماه به تصویب رسید دارای شرایطی بود که دریافت وام را مقداری دشوار می کرد، بدین سبب پیشنهاد تسهیل شروط را به دولت دادیم که روز 8 آبان به تصویب رسید و منتظر ابلاغ آن هستیم.


مجید جودی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: شهریورماه سال جاری تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی در هیات دولت به تصویب رسید. اما از شروطی برخوردار بود که مقداری شرایط دریافت را برای متقاضیان سخت می کرد. همچون این شرایط سابقه سکونت پنج ساله و معرفی ضامن بود. بدین سبب ما پیشنهاد دادیم تعدادی از شروط تسهیل شود که روز ۸ آبان ۱۴۰۱ در هیات دولت مصوب شد.
وی ادامه داد: هم اکنون پرداخت وام برمبنای مصوبه شهریورماه است که تا کنون ۱۰ هزار نفر به نظام بانکی معرفی و حدود ۱۸۰ نفر تسهیلات را دریافت کرده اند.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن اشاره کرد: در مصوبه جدید شرط سکونت پنج ساله حذف گردیده است. هم چنین متقاضیان می توانند با ضمانت زنجیره ای وام را دریافت نمایند. پرداخت تسهیلات به ساکنان شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر نیز تایید شده است.
جودی اظهار داشت: این مصوبه در دولت می باشد که منتظر ابلاغ آن هستیم. فعلا تسهیلات برمبنای مصوبه شهریور ماه اجرا می شود. یعنی ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود اما همانطور که گفتم از وضعیت خاصی برخوردارست.
وی اشاره کرد: در ماه های اخیر اعلام کردیم متقاضیان وام ۱۰۰ میلیون تومانی را دریافت کرده اند ۱۰۰ میلیون تومان دوم برسد. بدین سبب ۱۱۰ هزار نفر مبادرت به دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی کردند. حدود ۷۰ هزار نفر هم از قبل این تسهیلات را دریافت کرده بودند که مجموع واحدهای درحال نوسازی تحت نظر بنیاد مسکن به ۱۸۰ هزار واحد رسیده است. انشاءالله در صورتیکه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برسد، نوسازی شتاب بیشتری به خود می گیرد.1401/08/17
09:25:25
0.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین