شهردار تهران تاكید كرد

ترافیک بزرگترین مشکل تهران

ترافیک بزرگترین مشکل تهران به گزارش مرکز املاک، شهردار تهران تصریح کرد که باید ۷۰ درصد حمل و نقل را باید به سمت حمل و نقل عمومی ببریم و اظهار داشت: اگر این اقدام صورت گیرد، می توانیم تهران را شهری با هوای دلچسب داشته باشیم که قابلیت سکنی پذیری داشته باشد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه مسکن کار شبانه روزی شهرداری تهران است. از سال قبل برای تسهیل گری در ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکن برنامه ریزی کردیم. امروز هم ۳۴۰ هزار واحد تفاهمنامه منعقد و ساخت ۳۰ هزار واحد شروع شده و زمینه ها درحال فراهم شدن است.
وی ادامه داد: در کمیسیون ماده پنج طرح های موضعی و موضوعی افزایش پیدا کرده است و در تلاش هستیم به جای تصمیم گیری برای یک پلاک، نسبت به موضوعات مختلف برای مثال منطقه اسلام آباد تصمیم گیری نماییم و یا ناظر بر "ده ونک" یا "ده کن" تصمیمات کلی بگیریم که یک تصمیم هزاران اقدام را در برمی گیرد. وقتی تصمیم بر تغییر ماهیت فداییان اسلام و یا خیابان قزوین می گیریم عموم شهر از یک ظرفیت بالا برخوردار خواهند شد.
شهردار تهران افزود: ما می خواهیم شهرک های الگو بسازیم تا سرانه های هفت گانه را تأمین کند. تعداد این شهرک ها به اندازه انگشتان یک دست نیست و تلاش می نماییم این شهرک ها ایجاد شود. در منطقه ۴، ۵، ۱۵، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ لکه گذاری انجام شده است. تمام مناطق شهر بر مدار توسعه شهر و بر مدار حمل و نقل عمومی مورد نظر قرار گرفته اند. ما سه ایستگاه مترو در خیابان شهید بهشتی داریم و دو هزار و ۸۰۰ قطعه در اطراف آن شناسایی و بارگذاری شده و در کمیسیون ماده پنج بررسی می شود و کاربری هایی از جنس نیاز شهر در این قطعات وجود دارد.
زاکانی با اشاره به اینکه نخستین مصوبه در ارتباط با منطقه ۱۸ بود و اگر اقدامات آن صورت گیرد، این هفته به کمیسیون ماده پنج می رسد اضافه کرد: با بسته های تشویقی پیشبینی شده، تلاش بر این بود که برای مردم تخفیف ۴۰ درصدی عوارض در نظر گرفته شود که فرصتی است که اتمام خواهد یافت، چون ماه به ماه تخفیف کاسته می شود و در اسفندماه به ۲۰ درصد می رسد. تخفیفات از سال بعد صورت های دیگری خواهد داشت که وضعیت را خیلی سخت خواهد کرد، بنابراین فرصت خوبی برای مردم فراهم گشته است.
شهردار تهران در قسمت دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ما حمل و نقل است اظهار داشت: چهار تحول در برنامه چهارم توسعه شهرداری پیشبینی شده که اجرای هشت کلان پروژه را در قسمت تحول کالبدی شهر داریم. بزرگترین مشکل ما ترافیک است و مردم از آن رنج می برند. آلودگی هوا و بد مسکنی دیگر مشکل ماست و برای حل آن ابرپروژه نوسازی شهر بر مدار حمل و نقل عمومی را در نظر داریم تا بتوانیم آسایش، ایمنی و رفاه را به ارمغان بیاوریم.
وی ادامه داد: خروجی تحول فناورانه در کنار شهروند الگو، شهر هوشمند است و بر این اساس پیشرفت و آبادانی را بر محور شهروندان خواهیم داشت.

باید بتوانیم تا پایان سال جاری به ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس دست پیدا کنیم

زاکانی افزود: حمل و نقل مسئله ای بسیار جدی است و به جز تمرکز بر توسعه ریلی، تمرکز را بر توسعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی قرار داده ایم. امیدواریم روند افزایش دو هزار و ۲۲۵ دستگاه اتوبوس که تحویل گرفتیم و با جهش هزار عددی به حدود سه هزار و ۲۰۰ دستگاه افزایش پیدا کرد، تسریع و توسعه دهیم. شهر ما حداقل ۹ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد و باید بتوانیم تا پایان سال جاری به پنج هزار دستگاه دست پیدا نماییم که شب گذشته جلسه ای در این خصوص برگزار شد.
شهردار تهران با اشاره به اینکه در حوزه مترو هم فعالیت ها را توسعه می بخشیم تا افق ۲۰ ساله را به پنج ساله تبدیل نماییم، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که از الگوهای متفاوت حمل و نقلی هم استفاده کنیم؛ برنامه ریزی جدی جهت استفاده از تراموا در شهر بعنوان ظرفیت پاک و الگوی پیشرفته عرضه خدمات انجام می دهیم و با این اقدام می توانیم دو سوم خدمات مترو را با تراموا عرضه دهیم و می توانیم با همان میزان سرمایه ۳.۵ برابر ظرفیت ایجاد نماییم. اقدامات در حال انجام می باشد که یک خط آن اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد حمل و نقل را باید به سمت حمل و نقل عمومی ببریم، اظهار داشت: اگر این اقدام صورت گیرد، می توانیم تهران را شهری با هوای دلچسب داشته باشیم که قابلیت سکنی پذیری داشته باشد. برای تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن، ۱۳ درصد پیش پرداخت برای طرف خارجی انجام شده است. تمام مراحل و مقدمات انجام شده و به انتهای کار رسیده است. دولت انقلابی به ما کمک می نماید و افتخار داریم که این کمک را دریافت می نماییم.

تلاش شهرداری برای افزایش سرعت ساخت و ساز در تهران
شهردار تهران با اشاره به اینکه تقسیط بدهی ها برای ۲۴ ماه برای مردم تصویب گردید، اظهار امیدواری کرد که این اقدامات به رفاه شهر منجر شود و افزود: ما در مورد عرضه تخفیفات هدف داشتیم و از نظر مالی مشکلی نداریم و منابع ما بدون این که ظلمی به مردم روا داشته شود، از سال قبل بیشتر است. همینطور به این توجه داریم که تمام حق و حقوق مردم با جزئیات ادا شود. این فرصت برای ما بسیار جدی است و به دنبال این هستیم که سرعت ساخت و ساز افزایش پیدا کند. شهرداری سال قبل تصمیم گرفت در حوزه مسکن دخالت کند و طرف مردم باشد، بنابراین در قرارگاه جهادی مسکن کار کردیم که بتوانیم با توسعه ساخت و ساز، آبادانی شهر شکل بگیرد و نیاز مردم پاسخ داده شود.
وی ادامه داد: بالغ بر ۸۰ درصد پول شهرداری از راه عوارض است اما سعی کردیم مردم بتوانند از تخفیفات برخوردار شوند و بر لبان مردم لبخند بنشانیم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت هایی که برای ارتقاء حمل و نقل عمومی کمک نماید، استفاده می نماییم، اظهار داشت: در قسمت خصوصی با ۱۶ شرکت کار می نماییم و خرید خدمت از شرکتهای بیشتری هم خواهیم داشت. تا دو هفته آینده بسته ما آماده خواهد شد و پیگیری می نماییم تا دو هزار و ۲۲۵ دستگاه به پنج هزار دستگاه برسد که تابحال سه هزار و ۲۰۰ دستگاه را تأمین کرده ایم. ۸۰۰ دستگاه بازسازی و بخشی هم نوسازی می شوند. بیشتر از ۳۰۰ دستگاه تحویل گرفته ایم و مابقی هم تحویل و در شنبه های امید و افتخار رونمایی خواهد شد.
وی ادامه داد: از شورایعالی امنیت ملی مجوزهایی دریافت کردیم و شرکتهای سرمایه گذاری هم باید در این حوزه وارد شوند.
زاکانی ضمن اشاره به مبحث ساختمان های ناایمن تصریح کرد: صحبت روز گذشته من دقیق بود و بیان این که کدام ساختمان ناایمن است بر ذهن و روح و روان جامعه خدشه وارد می نماید و آسایش مردم را مورد صدمه قرار می دهد و مردم به دنبال اعلام اسامی ساختمان ها، از لحاظ روانی نمی توانند زندگی کنند نه از لحاظ فیزیکی. هیچ وقت تابحال اقدامی جدی در زمینه ایمن سازی صورت نگرفته اما امروز ۹ دستگاه دست به دست هم داده اند و تیم های مشترکی در ۲۲ منطقه تشکیل شده که ساختمان های بلندمرتبه تا ۶ طبقه را بررسی می کنند و فراتر از ضوابط آتش نشانی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: جان مردم برای ما خیلی مهم است و کار سختگیرانه ای داریم، بگونه ای که برای هر ساختمان شناسنامه ای خواهیم داشت که آیا آن ساختمان قابل استمرار و بهره برداری است یا احتیاج به بازسازی و نوسازی دارد؟ در این جنس ساختمان ها که در مرحله خطر قرار می گیرند، ورود ضوابط سختگیرانه صورت خواهد گرفت. آنچه مهم می باشد سلامتی و جان مردم و مسافران و ساکنان در شب است.1401/08/22
23:19:31
0.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین