ساختمان های قدیمی مانعی در کاهش انتشار کربن

ساختمان های قدیمی مانعی در کاهش انتشار کربن مرکز املاک: خراسان رضوی ساختمان ها در مناطق شهری به میزان 60 درصد در انتشار کربن نقش دارند. حدود 80 درصد از ساختمان هایی که امروز تولید شده، تا سال 2050 وجود خواهند داشت؛ بدین سبب برای مبارزه با تغییرات آب وهوایی لازم است که آنرا برای راندمان انرژی بازسازی کرد.به نقل از ویفروم، رد پای کربن و ناکارآمدی تعدادی از ساختمان های شهری حالا چالش بزرگی برای صاحبان، سیاست گذاران، مقامات محلی و جوامع بوجود می آورد.

تقاضا برای ساختمان های صفر خالص در حال افزایش می باشد اما باید کوشش های خودرا برای محدود کردن گرمایش زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد تسریع کرد. شهرهای صفر خالص نیازمند بروزرسانی ساختمان ها و زیرساخت های موجود است. کوشش های مقاوم سازی باید در اولویت قرار گیرد و باید اطمینان حاصل شود که ساختمان ها به همان اندازه که مطلوب است، پایدار و کارآمد نیز باشند. صنعت ساختمان برای انجام این کار به ایجاد معیارهای استاندارد شده عملکرد انرژی نیاز دارد.

در حال حاضر اهداف مصرف انرژی برمبنای عملکرد شدت مصرف آن در ساختمان های جدید تعیین می شود اما بطور معمول چنین اهدافی برای ساختمان های موجود وجود ندارد. علاوه بر این تعبیه فناوری هوشمند برای ضبط داده هایی که عملکرد واقعی یک ساختمان را در زمان واقعی نشان می دهد، باید رایج شود. در نهایت ما باید شکاف دانشی را که حالا با آن مواجه هستیم، با آموزش همه ذی نفعان در مورد مزایا و رفع کمبود مهارت های فنی برای مقاوم سازی ضروری پر نماییم و آگاهی ها را نیز افزایش دهیم.

در حالی که یک فوریت غیر قابل انکار برای کربن زدایی املاک و مستغلات و تسریع حرکت به سمت ساختمان های صفر خالص وجود دارد اما نیازی نیست که مقاوم سازی یک باره اتفاق افتد. این پروسه پیچیده است و باید طیف گسترده ای از اقدامات را در نظر گرفت.

در این راستا استفاده مجدد از مواد ساختمانی در سالهای آینده نه فقط مقرون به صرفه تر خواهد بود بلکه تقاضای بیشتری نیز خواهد داشت. هم اکنون نمونه های خوبی در بازار وجود دارد که در آن مقاوم سازی بهترین بازده اقتصادی و پایداری را فراهم نموده است.

در حالی که خیلی از جنبه های مقاوم سازی موفق در مورد ایجاد تغییرات فیزیکی در زیرساخت و طراحی ساختمان است، عنصر انسانی را نمی توان نادیده گرفت. نحوه ی استفاده از ساختمان ها توسط افراد داخل آن بخش بزرگی از ردپای کربن کلی آنست. افراد مستقر در ساختمان باید بیاموزند که چگونه از فضا بطور موثر برای کاهش مصرف انرژی، ضایعات و مصرف آب استفاده نمایند.
1401/08/24
11:45:59
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین