رییس انجمن انبوه سازان تهران:

ساخت مسکن با آمدن بذرپاش جنب وجوش گرفت

ساخت مسکن با آمدن بذرپاش جنب وجوش گرفت به گزارش مرکز املاک، رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران اظهار داشت: ماه ها بود که خواهان جلسه با مسئولان وزارت راه و شهرسازی بودیم که محقق نمی شد اما با آمدن بذرپاش این جلسه انجام شد و بنظر می رسد تعامل وزارتخانه با بخش خصوصی بالا رفته است؛ پیشنهاداتی برای تعدیل نرخ واحدهای مسکونی و تامین منابع مالی پروژه نهضت ملی مسکن ارائه شد که وزیر پذیرفت.


ایرج رهبر در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: خوشبختانه با روی کار آمدن بذرپاش در وزارت راه و شهرسازی، طرح نهضت ملی مسکن مقداری به جنب و جوش رسیده و شخص وزیر هدایت و پیگیری رفع چالش ها را بر عهده گرفته است.
وی ادامه داد: اوایل ماه جاری وزیر نشستی را با انبوه سازان برگزار کرد و به پیشنهادات ما گوش داد. این در شرایطی است که قبلا ماه ها بدنبال نشست با مسئولان وزارتخانه بودیم و محقق نمی شد. مهم ترین موضوعی که در نشست با بذرپاش عنوان شد، پایین بودن توان متقاضیان بود که پیشنهاداتی برای نحوه تامین مالی پروژه ها ارائه دادیم.
رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران اشاره کرد: سازندگان اعلام آمادگی کردند که منابع مالی طرحها را بصورت مشارکت تامین و در قبال آن بصورت تهاتر زمین یا واحد مسکونی دریافت نمایند.
رهبر افزود: باتوجه به تجربه مسکن مهر این نگرانی را مطرح کردیم که ممکنست نقدینگی متقاضیان تکافوی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را ندهد و این مساله به طولانی شدن طرحها منجر شود. بدین سبب سرمایه و توان فنی بخش خصوصی می تواند گره گشا باشد. آقای بذرپاش به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران فرمان داد تا از نظرات سازندگان برای پیشبرد کارها استفاده گردد.
وی با اشاره به نیاز استان تهران به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار واحد مسکونی اظهار داشت: هم اکنون حدود ۱۵۰ هزار واحد در مرحله ساخت است که فاصله معناداری با اهداف تعیین شده دارد.
رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران، نوسانات قیمت مصالح ساختمانی را یکی از چالشهای اصلی طرح نهضت ملی مسکن دانست و اظهار داشت: اوایل امسال میلگرد کیلویی ۱۴ هزار تومان بود که اکنون به حدود ۲۳ هزار تومان رسیده است. به همین نسبت دیگر نهاده های ساختمانی هم گرفتار تغییر قیمت شده است.
بگفته رهبر، سازندگان انتظار دارند قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن باتوجه به تورم، تعدیل شود. آقای بذرپاش این مساله را پذیرفت و قرار شد قیمتها در یک پروسه کارشناسی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.1401/11/23
14:38:09
0.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین