افزایش ایمنی با کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت مجاز در سفرهای نوروزی

افزایش ایمنی با کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت مجاز در سفرهای نوروزی مرکز املاک: در نشست کمیسیون ایمنی راههای کشور، کاهش 10 کیلومتر بر ساعت سرعت مجازوسایل نقلیه در آزادراهها وبزرگراه های سطح کشوردر بازه زمانی 24 اسفند 1401 تا 15 فروردین برای افزایش ایمنی تردد اعلام گردید.به گزارش مرکز املاک به نقل از صدا و سیما، در یکصد و بیست و هفتمین نشست کمیسیون ایمنی راه های کشور گزارش آماری از تصادفات و کشته شدگان تصادفات در ۱۰ ماه نخست ۱۴۰۱ ارائه و با عنایت به رشد حدود ۱۴ درصد تلفات در این دوره، بر تحلیل دقیق با هدف ریشه یابی چرایی افزایش تصادفات تاکید شد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بر تشکیل منظم کمیسیون های ایمنی استانها با ریاست استانداران تاکید و بیان نمود: با عنایت به شروع سفرهای نوروزی ۱۴۰۲، تشکیل ستاد نوروزی برای هرچه ایمن بودن سفرها و تلاش همگانی برای کاهش تصادفات و مدیریت هرچه بهتر ترددها در این ایام تصریح کرد.
دبیر کمیسیون ایمنی راه ها اظهار داشت: اطلاع رسانی مناسب صدا وسیما برای کاهش سرعت و افزایش ایمنی سفرها می تواند یکی از عوامل تأثیرگذار مهم در کاهش تصادفات و به تبع آن کاهش کشته شدگان ناشی از این تصادفات باشد.
وی افزود: با عنایت به زمان اندک باقیمانده تا شروع سفرهای نوروزی کلیه مدیران کل راه و شهرسازی استانها به عنوان رؤسای شورای هماهنگی راه و شهرسازی استانها و سایر مدیران کل که اعضای این شورا می باشند؛ بایستی از این ظرفیت بهره برده و در هماهنگی منظم و مستمر با صداو سیما از ظرفیت های این سازمان برای ارائه راهکارهای افزایش ایمنی و کاهش سرعت رانندگان در سفرهای نوروزی استفاده نمایند.
افندی زاده خاطرنشان کرد: بنا به تاکید وزیر راه و شهرسازی، مقرر شد، ۸۰۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی مهم کشور و ۲۰۰ نقطه پرتصادف در سطح کشور تا پیش از شروع طرح نوروزی ایمن سازی، آشکارسازی و اصلاح هندسی شود.
در ادامه این جلسه از سامانه ارجاع کار طراحی و نظارت بر راه های اختصاصی واقع در حریم راه های اصلی نیز که با همت و همکاری مشترک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان نظام مهندسی تهیه و به راه افتاده است، رونمایی گردید. این سامانه برای سیستماتیک کردن پروسه طراحی و نظارت دسترسی های اختصاصی برون شهری بوجود آمده است.

1401/12/21
10:36:27
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین