ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۸ سال

ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۸ سال به گزارش مرکز املاک، رییس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش بینی می شود از ساخت 4 میلیون واحد طرح نهضت ملی دومیلیون آن در این دوره و 2 میلیون نیز در دوره بعدی به عاقبت برسد.سید محمدرضا میرتاج الدینی رییس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با تأکید بر حل مشکل مالی ساخت و ساز مسکن در کشور، اظهار داشت: با توجه به این که اوضاع مسکن در بخش تامین منابع مالی گرفتار مشکل است، بخش خصوصی روش جدید تامین منابع مالی تحت عنوان کنسرسیوم مشارکت در توسعه ملی مسکن را پیشنهاد داده است.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: بر طبق این کنسرسیوم، گروههای مختلف تجهیزات و مصالح، مایحتاج ساختمانی را در قبال تهاتر با ملک و املاک در اختیار کارفرماهای دولتی قرار می دهند.
وی اظهار داشت: تا امروز ۹۰ شرکت در این کنسرسیوم مشارکت و برای تهاتر، اعلام آمادگی کردند تا ۲۰۰ هزار میلیاردریال معادل ۲۰ هزار واحد مسکونی در توسعه ملی مسکن مشارکت کنند.
نماینده مجلس آذربایجان شرقی در ادامه اضافه کرد: انجام این اتفاق مهم، مسئله کمبود نقدینگی دولت را حل می کند و امیدوار هستم این رقم تا ۵۰۰ هزار میلیاردریال هم برسد.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مجلس آمادگی دارد در هرجایی که مانع قانونی وجود دارد، ورود کند و از دولت می خواهد فضا را تلطیف کرده و بخشنامه های دست وپا گیر را بردارد تا این مسئله عملیاتی شود.
وی با اشاره به سخت بودن روند ساخت ۴ میلیون در دولت سیزدهم، اظهار داشت: ساخت ۴ میلیون مسکن در دولت سیزدهم بطور قطع آسان نخواهد بود و انتظار می رود ۲ میلیون مسکن در آغاز دولت سیزدهم و ۲ میلیون هم در دوره دوم دولت سیزدهم ساخته خواهد و نیازمند کمک دستگاهها و نهادهای دولتی دیگر است.
میرتاج الدینی اضافه کرد: یک روند که سبب آسان سازی در روند ساخت و ساز مسکن خواهد شد تامین سرمایه، اعتبار و کالا مورد نیاز مسکن می باشد مانند مصالح مختلفی که در ساخت و ساز طرح نهضت ملی مسکن استفاده خواهد شد و بیشترین نیاز ساخت مسکن مصالح قابل تهاتر است مانند مصالح فولادی، میل گرد، سیمان و...
این مقام مسئول اظهار داشت: یکی از راهکارهای ساخت مسکن تهاتر زمین است که شرکت های مختلف، سازندگان مسکن، انبوه سازان و تعدادی از کارخانه های در رابطه با ساخت و ساز مسکن می توانند در این تهاتر توافقی ایجاد شود که در ازای پول واحدهای مسکونی به عنوان دستمزد به آنها تعلق گیرد.
وی در ادامه اشاره کرد: با سازندگان طرح نهضت ملی مسکن زمین تهاتر نمی شود بلکه در ازای دریافت دستمزد به آنها واحدهای مسکونی بر طبق قرارداد انجام شده اهدا می شود و در بحث تهاتر نفت خود وزیر راه و شهرسازی باید تصمیم گیری کند تا با فروش نفت شرکت های خارجی به پای ساخت و ساز طرح نهضت ملی مسکن بیایند و البته اجرای این طرح نیازمند تاییدیه از طرف دولت و کمیسیون تلفیق و بودجه را دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: البته ساخت یک میلیون مسکن در ضمن سال فقط به عهده دولت نیست و بخش های خصوصی نیز برای تکمیل این وعده باید به پای کار بیایند.

1402/06/20
12:28:01
0.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین