مدیرعامل شركت ملی پخش: آلودگی هوا هیچ ارتباطی به فرآورده های نفتی ندارد

مدیرعامل شركت ملی پخش: آلودگی هوا هیچ ارتباطی به فرآورده های نفتی ندارد مركز املاك: تهران- مدیر عامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان این كه هم اكنون آلودگی هوا هیچ ارتباطی به فرآورده های نفتی ندارد، اظهار داشت: خروجی های مربوط به سوخت در حد استاندارد و حتی پایین تر از شاخص ها است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، سید محمد رضا موسوی خواه روز چهارشنبه در سخنانی تصریح كرد: توسعه صنعت «سی.ان.جی» علاوه بر سودآوری برای دولت و مردم در كاهش آلاینده های هوا هم تاثیر گذار خواهد بود.
وی با بیان این كه فروش «سی.ان.جی» در كشور از درآمد صادراتی آن بالاتر است، اضافه كرد: بیشترین نرخ فروش گاز طبیعی در كشور مربوط به بخش حمل و نقل است كه اگر توسعه پیدا كند درآمد دولت را افزایش خواهد داد.
مدیر عامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با ارائه پیشنهادی پیرامون جایگزینی تمام مخازن قدیمی با مخازن جدید، ادامه داد: این جایگزینی بدون هزینه بوده و توجیه اقتصادی زیادی دارد.
موسوی خواه بر مبنای شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، همینطور خواهان همكاری و تعامل همه جانبه از جانب مجلس و صنف جایگاهداران «سی.ان.جی» شد و اظهار داشت كه وزارت نفت، شركت های پالایش و پخش فرآورده های نفتی آمادگی خویش را در زمینه ارتقای این صنعت و جایگزینی آن با دیگر سوخت ها اعلام نموده اند.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، پیش از این، برخی ادعاها درباره كیفیت نامناسب بنزین توزیع شده در تهران مطرح شده بود كه با واكنش دستگاه های ذیربط مواجه گردید.
بر این اساس، تاكید گردیده است بنزین توزیعی در كلانشهر ها همچون تهران كه در پالایشگاه های داخل كشور تولید می گردد مطابق با خصوصیت های استاندارد جهانی و استاندارد یورو 4 است و آلودگی هوای تهران ارتباطی به كیفیت بنزین عرضه شده ندارد.
بیژن زنگنه وزیر نفت در این باره اظهار داشته بود: بنزین توزیع شده در كلانشهر تهران به صورت كلی از كیفیت خوبی برخوردار می باشد و میزان گوگرد آن هم در وضعیت استاندارد قرار دارد.
علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی هم تصریح كرده بود: همه بنزین یورو 4 تولیدی پالایشگاه ها، در هشت كلانشهر همچون تهران توزیع می گردد.
به گفته معاون وزیر نفت، هم اكنون با احتساب تولید بنزین در فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، 40 میلیون لیتر بنزین یورو 4 تولید می گردد كه در كلانشهرها و حومه آن هم توزیع می گردد.
روزانه حدود 72 میلیون لیتر بنزین در كشور توزیع می گردد.
كارشناسان همینطور در ایام اخیر، از كیفیت پایین خودروها انتقاد كرده و آن را یكی از عوامل اصلی آلودگی هوای كلانشهرها معرفی كرده اند.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2022*1597


1396/12/09
14:43:39
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: استان , استاندارد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین