معاون آخوندی خبر داد؛

گشایش ال سی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قطار برقی تهران مشهد

گشایش ال سی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قطار برقی تهران مشهد مركز املاك: مدیرعامل شركت راه آهن اظهار داشت: در سال ۹۶ بیش از هزار میلیارد تومان ال سی برای اجرای پروژه برقی كردن قطار تهران ـ مشهد افتتاح شد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، سعید محمدزاده در مراسم بهره برداری از ۶۱ دستگاه واگن جدید مسافری برای افزوده شدن به ناوگان سفرهای نوروزی اظهار داشت: امسال بر مبنای اسناد دقیق و حسابرسی شده، ۷۵۰ میلیارد تومان از جانب دولت به بخش حمل و نقل ریلی مسافری یارانه غیرمستقیم داده شده است؛ به معنای دیگر به ازای هر مسافر حدود ۳۰ هزار تومان یارانه پنهانی تخصیص یافته كه دولت در پشتیبانی از حمل و نقل ریلی پرداخت كرده است.
وی ادامه داد: از سال ۸۹ تا ۹۵ حمل و نقل عمومی به علت افزایش استفاده از خودروی شخصی در كشور با كاهش سهم مواجه بوده است؛ اما در سال ۹۶ برای نخستین بار بعد از چند سال اخیر در حوزه حمل و نقل شاهد رشد مسافری بودیم كه به صورت كل، مسافران ریلی ۶ درصد و مسافران حومه ای ۱۷ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شركت راه آهن اضافه كرد: برای ساخت راه آهن برقی تهران ـ مشهد بیش از هزار میلیارد تومان از جانب دولت ال سی افتتاح شد كه این هزینه ها در بخش صنعت ریلی در جهت تولید مزیت رقابتی ریل نسبت به سایر گونه های حمل و نقل بوده است.
به گفته محمدزاده، سرعت قطارها در سرعت برقی شدن راه آهن تهران ـ مشهد به ۲۰۰ كیلومتر و ظرفیت مسافری به بیش از ۲۰ میلیون نفر در سال خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پروژه قطار سریع السیر تهران ـ قم ـ اصفهان اظهار داشت: همه ۱۳.۶ میلیارد یوآن (واحد پول چین) اختصاص یافته به این طرح فعال شده و در صورت اتمام این پروژه، تهران ـ فرودگاه امام خمینی ـ قم ـ اصفهان در مدت زمان بسیار كوتاهی با قطار قابل تردد است؛ ضمن اینكه ساخت راه آهن سریع السیر قم ـ اراك هم با فاینانس ایتالیایی در سال آینده آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به امضای قرارداد خرید ۴۵۰ دستگاه ریل باس میان ایران و كره جنوبی با فاینانس ۷۰۰ میلیون یورو و ظرفیت ۸۰ میلیون صندلی در صورت واردات كامل همه ۴۵۰ دستگاه كه در سال ۹۶ به امضا رسید، اظهار داشت: در چهار سال آینده این واگن ها به قطار حومه ای افزوده خواهد شد و ظرفیت حمل و نقل حومه ای ریلی به ۸۰ میلیون مسافر افزایش خواهد یافت.
محمدزاده از دیگر اقدامات شركت راه آهن در سال آینده را افزایش خدمات مسافری و توسعه مفاهیم TOD (حمل و نقل پایه) برشمرد و اظهار داشت: در ابتدای سال ۹۷، تفاهمنامه ای با شهرداری اهواز و استانداری خوزستان را به امضا خواهیم رساند تا ایستگاه راه آهن اهواز به روش BOT از جانب بخش خصوصی سرمایه گذاری شده و مجموعه ای از خدمات مسافری، گردشگری و... در ایستگاه راه آهن اهواز طراحی و اجرا خواهد شد. این پروژه در ایستگاه های راه آهن ورامین، تهران، قم، قزوین، هشتگرد هم در حال پیگیری است.
مدیرعامل شركت راه آهن تصریح كرد: در بخش حمل و نقل ریلی بار هم در سال ۹۶ رشد ۱۰ درصدی داشتیم كه به رقم ۳۰ میلیارد تن ـ كیلومتر در ریل دست یافتیم.
به گفته وی، ستاد سفرهای نوروزی ریلی تا شانزدهم فروردین به صورت ۲۴ ساعت فعال خواهد بود.

1396/12/29
17:48:00
5.0 / 5
5034
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین