6 بوستان شاخص زنجان آماده اسكان مسافران نوروزی است

6 بوستان شاخص زنجان آماده اسكان مسافران نوروزی است مركز املاك: زنجان - سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زنجان اظهار داشت: پنج پارك و یك بوستان شاخص در ورودی و خروجی های شهر زنجان با اتخاذ تمهیدات لازم آماده اسكان مسافران نوروزی است.


فرهاد رفیعی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بر این اساس پاركهای ملت، بانوان، ارم و پارك جنگلی گلستان و بوستان مسافر واقع در ورودی های شرقی و غربی شهر زنجان برای اسكان و استقرار مسافران در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان كرد: پیش از سال نو كارهایی از قبیل بررسی تاسیسات لوله كشی آب، مسائل بهداشتی و نور پردازی های آن انجام گرفته و در نوروز هم طبق برنامه ریزی ها كارهای نظارتی به همراه نقصها احتمالی آن انجام می گردد.
رفیعی اضافه كرد: یكی از اقدامات مهم این سازمان برای استقبال از مسافران نوروزی نصب المان در میادین مختلف شهری بود كه در این راستا با بهره گیری از نظرات صاحب نظران 9 نماد انتخاب گردید.
وی بیان كرد: این 9 نماد نصب شده نوروزی با بهره گیری از 38 طرح عرضه شده به این سازمان عرضه و انتخاب شده كه در نوع خود و در مقایسه با سال های گذشته به شكلی نوآوری به حساب می آید.
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زنجان ادامه داد: بعنوان نمونه سفره هفت سین میدان بسیج شهر علاوه بر معرفی این فرهنگ، معرفی فضای گردشگری شهر زنجان هم لحاظ شده است.
وی یادآوری كرد: این سفره هفت سین به ابعاد یك سوم واقعی پل میر بهاء الدین (زنجان چایی) ساخته و پهن شده كه استقبال بی شمار گردشگران و مسافران را به دنبال داشته است.
رفیعی اضافه كرد: علاوه بر آن نمادهای خاص نوروزی هم برای چهار پل زیر گذر زنجان هم نصب شده كه پیام های مختلفی را برای رهگذران به همراه دارد.
وی بیان كرد: هم اكنون مساحت پاركهای اصلی و محله ای، میادین و فضای سبز شهر زنجان 6 میلیون و 161 هزار و 455 متر مربع است كه سرانه فضای سبز به ازای هر نفر 14.29 متر مربع است، در حالیكه نرم كشوری بین هفت تا 12 متر مربع اعلام شده و زنجان وضعیت مناسبی در این بخش دارد.
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زنجان تصریح كرد: هم اكنون 93 درصد فضای سبز شهر زنجان با آب خام و هشت درصد با آب آشامیدنی آبیاری می گردد.
وی بیان كرد: با عنایت به برنامه ریزی انجام گرفته با استفاده از آبهای زیر سطحی، فاضلاب های رها شده و با استفاده از تصفیه خانه موردی جهت استفاده فضای سبز به آب خام تبدیل خواهد شد كه برای نخستین بار انجام می گیرد.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، شهر زنجان بعنوان مركز استان سه منطقه شهرداری و 430 هزار نفر جمعیت دارد.
شهر زنجان 95 پارك و 64 فضای سبز و میدان دارد.
7320/8068


1397/01/03
12:59:33
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین