معاون آخوندی اعلام كرد:

احداث اسكله نفتی در بندر شهیدرجایی

احداث اسكله نفتی در بندر شهیدرجایی به گزارش مركز املاك مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور اظهار داشت اسكله نفتی بندر شهیدرجایی، ظرف مدت زمان دو سال و با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد تومانی، احداث می گردد.به گزارش مركز املاك به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد، تعیین تكلیف واگذاری پایانه های یك و دو بندر شهید رجایی را یكی از اولویت های مهم در دستور كار این سازمان اعلام كرد و گفت: بر این اساس الگوها و قالب هایی جهت سرمایه گذاری، اپراتورهای داخلی و خارجی در این پروژه مشخص شده و سازمان بنادر تصمیم دارد تا در حداقل زمان ممكن، ضمن تعیین تكلیف این پایانه ها فعالیت خود در پروژه های مذكور در قالب قراردادهای بلندمدت آغاز كند.
وی در ادامه از تهیه بسته سرمایه گذاری برای اجرای فاز ۳ بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در این بسته به گونه الگوی مدیریت صاحب خانه ای عمل كردیم،؛ این بدان معنا است كه سازمان بنادر طی اجرای پروژه نامبرده، تنها به احداث زیرساخت ها پرداخته و روبناها و تجهیزات استراتژیك و غیراستراتژیك كاملا توسط سرمایه گذار بخش خصوصی انجام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین ضمن اشاره به آغاز پروژه بزرگ توسعه اسكله های نفتی در بندر شهید رجایی گفت: تلاش داریم تا این پروژه عظیم با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان را، ظرف مدت ۲ سال تكمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی پروژه های توسعه ای بندر چابهار را نیز یكی دیگر از اقدامات در حال انجام سازمان بنادر و دریانوردی اعلام كرد و گفت: این پروژه ها در حال حاضر دارای ۸۵.۵ درصد پیشرفت فیزیكی بوده و عملیات اجرا توسط پیمانكار مربوطه در مراحل نهایی فاز یك در حال انجام است.
به گفته این مقام مسئول، پروژه های توسعه ای بندر چابهار از محورهای مهم ترانزیتی كشور محسوب شده و برای توسعه محور شرق و سواحل مكران اهمیت بسیار زیادی دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور همچنین از تصویب موافقت نامه دالان ترانزیتی بین هندوستان، جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این اتفاق باب دیگری است تا بتوانیم از ظرفیت های بندر چابهار برای ترانزیت استفاده بهینه ببریم. بر این اساس، امید داریم طبق برنامه ریزی های انجام شده موفق شویم تا در حداقل زمان ممكن، بهترین خروجی و بهره وری را از بنادر تجاری كشور به دست آوریم.
راستاد همچنین با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در خصوص عملیات فاز اول بندرچابهار اعلام كرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در این پروژه می توانیم بگوییم كه فاز اول آن آماده بهره برداری آزمایشی بودهه و در حال حاضر بخشی از تجهیزات مورد نیاز برای آن تامین شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره افزود: طی جلسه ای كه اخیرا با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا با حضور وزیر راه و شهرسازی در خصوص فراهم كردن زمینه تسریع در پروژه های چابهار داشتیم به توافقات خوبی رسیدیم و به نظر می رسد كه مسائل مالی مانعی را برای ادامه كار ایجاد نكند.
به گفته رئیس هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی، خوشبختانه روند عملیان اجرایی در بندر چابهار از سوی قرارگاه خاتم الانبیا به نحوی خوب انجام شده و امید است تا در چند ماه آینده شاهد تكمیل بخش مهمی از آن باشیم.
راستاد، انتقال محموله ترانزیتی گندم از هند به افغانستان از طریق بندر چابهار را كمك بزرگی در افزایش میزان ترانزیت كشور دانست و گفت: در حال حاضر قرارداد بین طرف افغان و شركت فرستنده ایرانی امضا شده و طبق برنامه ریزی موجود قرار بوده است تا كانتینرهای مربوطه در بندر كاندیلای هند بارگیری شود كه انتظار می رود این محموله ۱۳۰ هزار تنی در فاز اول با كیفیت خوبی مدیریت شود و در آینده، شاهد ترانزیت یك میلیون تنی گندم بین این دو كشور از طریق ایران باشیم.
 

1396/07/04
21:23:06
5.0 / 5
4357
تگهای خبر: احداث , ساخت و ساز , عمران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین