مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:

سال گذشته ۵۷۷ نفر در تصادفات جادهای خوزستان فوت شدند

سال گذشته ۵۷۷ نفر در تصادفات جادهای خوزستان فوت شدند مركز املاك: اهواز- مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار داشت: سال گذشته ۵۷۷ نفر در تصادفات جاده ای استان خوزستان فوت شدند كه ۲۴رصد مربوط به موتورسواران و ۱۱.۶ درصد مربوط به عابران پیاده بوده است.غلامعباس بهرامی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه كرد: موتورسواران و عابران پیاده از صدمه پذیرترین كاربران جاده هستند كه همواره حدود یك سوم تلفات جاده ای را به خود اختصاص می دهند.
بهرامی نیا اظهار داشت: از مجموع تلفات در سال قبل تعداد ۳۷۹ نفر یعنی معادل ۶۶ درصد دارای تحصیلات راهنمایی و كمتر بوده اند و با عنایت به اینكه بیش از ۷۱ درصد از این افراد در اثر ضربه وارد شده به سر فوت می شوند، ضرورت فرهنگ سازی و آموزش ارتقای ایمنی در مدارس امری ضروری می باشد.
مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تصریح كرد: ۴۲.۵ درصد از تلفات بین ۲۰ تا ۴۰ ساله بوده و با عنایت به نقش عامل سرعت در وقوع تصادفات مؤید ریسك بالای رانندگی در میان جوانان و رانندگی تهاجمی آنان است.
وی ادامه داد: كمتر از یك درصد از تلفات مربوط به ناوگان عمومی مسافربری و ۴.۲ درصد از فوت شدگان هم مربوط به ناوگان عمومی باربری هستند و ۹۵ درصد تصادفات منجر به فوت در خودروهای شخصی رخ داده است.
بهرامی نیا در ادامه اضافه كرد: مقایسه تلفات در دو سال اخیر نشان داده است آمار فوت شدگان در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در حوزه عابران پیاده ۳ درصد، در حوزه موتورسواران ۱۰ درصد، در حوزه دانش آموزان مدارس ۱۲ درصد و تلفات ناوگان مسافربری بیش از ۵۷ درصد كاهش داشته است؛ همینطور مجموع تلفات جاده ای سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ به میزان ۸ درصد كاهش پیدا كرده است.

1397/03/19
21:46:24
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: استان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین