ساخت مسكن برای خانواده ایتام

ساخت مسكن برای خانواده ایتام به گزارش مركز املاك مدیر كل كمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران از آغاز برنامه خانه دار كردن خانواده ایتام زیر پوشش این نهاد اطلاع داد و اظهار داشت: ساخت منزل برای 150 خانواده ایتام استان شروع شده است.


رضا نوروزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: ساخت این تعداد منزل مسكونی كه در قالب طرح ' لذت لبخند ' در شهرستان های ساری، نوشهر، قائمشهر، بهشهر، كیاسر، نكا، محمودآباد، چمستان، بابل و بندپی شروع شده تا آخر سال به مددجویان تحویل داده می گردد.
وی هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت هر یك از این واحدهای مسكونی را 350 میلیون ریال اعلام نمود و ادامه داد: این تعداد واحدهای مسكونی جدا از تعهدات كمیته امداد مازندران برای خانه دار كردن مددجویانش است.
مدیر كل كمیته امداد مازندران اظهار داشت: تمامی هزینه ساخت منزل خانواده ایتام از محل كمك خیران و نیك اندیشان استان تامین می گردد تا شرایط و فضا برای خانه دار شدن این اقشار فراهم گردد.
وی كه از نداشتن زمین بعنوان مشكل اصلی در خانه دار شدن این خانواده ها نام برد، اضافه كرد: كمیته امداد برای اجرای این طرح هم بیشتر از هر زمان دیگر به حمایت خیران نیاز دارد.
به گفته نوروزی خیران می توانند برای كمك به اهدای زمین به ادارات كمیته امداد شهرستان ها رجوع بكنند و یا اینكه به كاركنان امداد كه برای خالی كردن صندوق های صدقات به محلات آنها می آیند آمادگی خویش را برای اهدای زمین اعلام بكنند.
وی اظهار داشت: همینطور مردم می توانند با استفاده از عابر بانك ها به شماره حساب 6595 -7004 – 3377 – 6104 گزینه كمك به ساخت مسكن ایتام هدایای نقدی خویش را برای این منظور واریز بكنند.
كمیته امداد مازندران تعداد خانوارهای ایتام فاقد مسكن در این استان را 350 خانواده اعلام نمود كه نیمی از آنها زمین هم ندارند.
براساس چهارچوب و سیاست های كمیته امداد، مددجویان دارای زمین از حمایت های این نهاد برای ساخت مسكن برخوردار می شوند.
مدیر كل كمیته امداد مازندران در مورد وضعیت تامین خانه مابقی خانواده ایتام فاقد مسكن هم اظهار داشت كه در سال آینده و در فازهای بعدی برای این تعداد خانواده هم منزل ساخته خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر برنامه خانه دار كردن این تعداد خانواده ایتام، ساخت 700 باب منزل برای دیگر مددجویان این نهاد هم امسال در دستور كار قرار دارد.
بیش از 70 هزار خانواده زیر پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران هستند.
2096/1899

 

1397/03/22
15:09:15
5.0 / 5
4848
تگهای خبر: استان , خانه , مسكن , منزل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین