وزارت راه:

زندگی ۲۴ میلیون خانواده در ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسكونی

زندگی ۲۴ میلیون خانواده در ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسكونی مدیر كل اقتصاد مسكن راه و شهرسازی تصریح كرد: هم اكنون ۲۴ میلیون خانوار در ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسكونی زندگی می كنندو از جانب دیگر ۴. ۵ میلیون واحد خالی و دوم داریم.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر علی چگنی در هفدهمین همایش سیاست های توسعه مسكن در ایران در مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی درباره بازار مسكن اظهار داشت: در ایران از یك سو با مازاد مسكن مواجه ایم و از جانب دیگر با كمبود مسكن. باید بررسی كرد كه چرا با این وضع مواجه شده ایم آیا این مشكل منتج از وضعیت بازار است یا سازنده ها الگوی مصرف را رعایت نكرده اند؟
وی با اشاره به اینكه هم اكنون شرایط به گونه ای است كه ۲۴ میلیون خانوار در ایران داریم ولی ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسكونی در حال مصرف است و این ۲۴ میلیون خانوار در این خانه ها زندگی می كنند ادامه داد: با این حال ۲. ۵ میلیون خانه خالی داریم و ۲ میلیون واحد خانه دوم؛ اگر رشد خانوار را برای سالهای آینده ۲ درصد در نظر بگیریم برای حل مشكل كمبود مسكن در آینده سالانه ۹۰۰ هزار واحد مسكونی ساخته شود كه بخشی از آنها با نوسازی واحدهای موجود هم جبران خواهد شد.
مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: همه این موارد نشان داده است كه تطبیق الگوی عرضه و تقاضا اجرا نمی شود و جریان ساخت و ساز در كشور جدا از الگوی بازار است.
وی در انتها تصریح كرد: سامانه اطلاعات بازار املاك ایران متعلق به وزارت راه و شهرسازی برای تولید شفافیت دربازار مسكن راه اندازی شده است.

 

1396/07/19
23:25:12
5.0 / 5
4892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین