واكنش دو تشكل رسانه ای هرمزگان به اخراج خبرنگار از شورای شهر

واكنش دو تشكل رسانه ای هرمزگان به اخراج خبرنگار از شورای شهر مركز املاك: بندرعباس - انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان و خانه مطبوعات این استان اقدام اخیر رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس در اخراج یك خبرنگار از نشست علنی شورا را محكوم كردند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان در دیدار با رییس شورای شهر بندرعباس نسبت به اخراج خبرنگار یكی از پایگاه های خبری اعتراض شدید صنف و جمعی از خبرنگاران را اعلام و خاطرنشان كرد: هیچ نهاد دولتی و ارگانی حق اخراج خبرنگارانی كه دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند را از جلسات علنی و رسمی اعلام شده ندارند.
فاطمه ركن الدینی بعد از این دیدار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این گونه رفتارها با خبرنگارانی كه دارای مجوز قانونی هستند، خلاف عرف و قانون است.
وی ادامه داد: ملاك واكنش صنف، قانون است تا به جایگاه خبرنگاران و حتی اشخاص و مسئولان خدشه وارد نشود.
رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران خواهان برخورد مناسب با خبرنگاران، شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق فعالیت ها شد و تصریح كرد: مسئولان در هر جایگاهی باید سعه صدر داشته باشند و تغییر رویه دهند.
ركن الدینی اضافه كرد: در صورت هرگونه رفتار مغایر قانون و عرف، این انجمن از موضع خود كوتاه نخواهد آمد و واكنش ها و دفاع لازم را از اعضای خود انجام خواهد داد.
وی اظهار داشت: انجمن صنفی روزنامه نگاران هر چند در مقابل اعضای خود موظف به دفاع است، اما در مقابل سایر خبرنگاران هم خویش را مسوول می داند و حمایت های لازم را دارد.
به گفته وی نتیجه بررسی این مورد با برگزاری جلسه به اطلاع خبرنگاران و اهالی رسانه خواهد رسید.

**رفتار رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس را محكوم می كنیم
خانه مطبوعات هرمزگان هم با انتشار بیانیه ای اعلام نمود: برخورد رییس شورای شهر بندرعباس خارج از اختیارات و وظایف وی بوده و این رفتارها كاملا محكوم می باشد و به جز نگه داشتن افكار عمومی در بی اطلاعی و بی اطلاعی از مصوبات و عملكرد شورا هدف دیگری نداشته و نخواهد داشت.
در این بیانیه كه نسخه ای از آن برای ایرنا ارسال شد آمده است: در عصر ارتباطات و اطلاعات و اطلاع رسانی، در عصر خبر و رسانه، هنوز هستند مدیرانی كه با این عصر، فرسنگ ها فاصله داشته و اطلاع رسانی دقیق و شفاف كه جزو لاینفك و رسالت اصلی اهل رسانه است را حذف می كنند.
خانه مطبوعات هرمزگان در ادامه این بیانیه با استناد به بندهای قانونی، عملكرد خبرنگار اخراج شده را در حیطه وظایف رسانه ای وی دانسته و رفتار رییس شورای اسلامی شورای شهر را مغایر قانون اعلام نموده است.
هم چنین در این بیانیه تاكید شده كه خانه مطبوعات هرمزگان تا حصول نتیجه، این رفتار غیرحرفه ای را دنبال خواهد نمود.
رییس شورای شهر بندرعباس در نشست روز یكشنبه (سوم تیر 97) این نهاد اجازه فیلمبرداری و پخش مستقیم مشروح نشست علنی شورا را نداد و یك خبرنگار را بنابراین از جلسه اخراج كرد.
2094/7408


1397/04/05
13:49:21
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین