با ساخت نیروگاه زباله سوز،

رفع و رجوع نیمی از زباله های مازندران در سال 97

رفع و رجوع نیمی از زباله های مازندران در سال 97 مركز املاك: ساری- استاندارمازندران اظهار داشت كه امسال باید تلاش شود تا با تكمیل طرح های نیمه تمام فراوری زباله مشكل حدود یك هزار و 400 تن از پسماند استان بر طرف شود.


به گزارش خبرنگارایرنا، محمد اسلامی عصر روز شنبه در كارگروه مدیریت پسماند مازندران در ساری اضافه كرد: هم اكنون طبق آمار روزانه حدود 3 هزار تن زباله در مناطق شهری و روستایی این استان تولید می گردد كه در پیك مسافرت های تابستانی و نوروزی تولید زباله استان تا 2 برابر افزایش می یابد.
وی مهمترین برنامه اولویت دار خویش را بعد از انتصاب در كسوت استانداری مازندران برشمرد و اظهار داشت كه تابحال بخشی از این برنامه كه ساماندهی پسماند در این خطه شمال كشور و جلوگیری از نابسامانی بوده محقق شده است.
نماینده عالی دولت در مازندران محصور كردن محل دفن زباله، سرو سامان دادن به حجم ورود و خروج زباله ها در محل دپو، افزایش پیشرفت فیزیكی طرح های فراوری در دست اجرا و جمع آوری شیرآبه و جلوگیری از انتشار آن به آب های زیرزمینی را از برنامه های اجرایی در این مدت دانست.
محمد اسلامی با پیشنهاد وزیر كشور و تایید هیات دولت آبان ماه سال 96 بعنوان استاندارمازندران در دولت دوازدهم جانشین ربیع فلاح جلودار شد.
*** پیگیری روزانه طرح های فراوری
استاندارمازندران اظهار داشت كه طرح های در دست اجرا برای فراوری زباله در اغلب شهرهای استان شامل ساری، نوشهرو تنكابن در دست اجراست و بر اساس گزارش شهرداری ها نیروگاه زباله سوز نوشهر تا مهرماه و ساری هم تا آخر سال جاری تكمیل می گردد.
اسلامی به شهرداری ساری كه حدود 65 درصد از ماشین آلات نیروگاه زباله سوزش به استان حمل شد سفارش كرد تا با پیگیری هر چه سریعتر نسبت به انتقال مابقی تجهیزات زباله سوز به داخل كشور و نصب آن اقدام نماید.
وی افزود: مسئولان پسماند در استانداری مازندران باید كاركرد شهرداری ها را در امور پسماند به صورت روزانه پیگیری كنند.
*** ارزیابی عملكرد فرمانداران با تفكیك زباله
نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت كه باید طرح تفكیك زباله از منازل در تمام شهرهای این استان با نظارت فرمانداران اجرایی شود.
اسلامی اظهارداشت: ارزیابی عملكرد فرمانداران، بخشداران و حتی شهرداران هم باید برپایه كاركردشان در تفكیك زباله صورت گیرد و كم كاری هر یك از این مدیران شهری در ارزیابی عملكردشان تاثیر گذار است.
*** تفكیك 150 تن زباله در سال 97
مدیركل دفتر امور شهری استانداری مازندران اظهار داشت كه هم اكنون حدود 5 درصد زباله این استان از جانب شهرداری ها تفكیك می گردد كه این كار در مقصد صورت می گیرد.
سید محمد محمدی تاكامی اضافه كرد: با این طرح روزانه بخشی از زباله تولیدی در استان كاهش خواهد یافت و علاوه بر صرفه جویی در هزینه می تواند ارزش افزوده هم به دنبال داشته باشد.
*** كارهای پسماند روی مدار وعده
مدیركل محیط زیست مازندران اظهار داشت كه مشكل پسماند خانگی در این خطه شمال كشور از حدود 40 سال تابحال بر مدار حرف و وعده مسئولان استانی و ملی قرار داشته است.
حسینعلی ابراهیمی تاكامی اضافه كرد: تابحال اقدام اساسی كه بتواند مشكل پسماند خانگی مازندران را حل كند به صورت كامل به نتیجه نرسیده است و در دولت دوازدهم این طرح با جدیت در حال اجراست.
وی افزود: امسال با پیگیری نماینده عالی دولت طرح های فراوری و ساماندهی پسماند خانگی و بیمارستانی در حال به نتیجه رسیدن است و اغلب شهرستان ها دارای طرح فراوری شدند.
در این نشست 2 شركت خصوصی از جهاد نصر حمزه شمال غرب كشور و ماشین سازی اراك برای اجرای طرح های نیروگاه زباله سوز خانگی و عفونی در مازندران اعلام آمادگی كردند.
6982/1899


1397/04/16
20:57:11
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: استان , تولید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین