حمایت ازشركت های دانش بنیان بانگاه به رشد آنها صورت می گیرد

حمایت ازشركت های دانش بنیان بانگاه به رشد آنها صورت می گیرد مركز املاك: اهواز - استاندار خوزستان اظهار داشت: از شركت های دانش بنیان استان حمایت بی قید و شرط نمی نماییم چون كه حمایت بی حساب باعث درجازدن آن ها می گردد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا غلامرضا شریعتی روز پنجشنبه در جمع مخترعان و شركت های دانش بنیان خوزستان در استانداری خوزستان تصریح كرد: آمادگی داریم حمایت قاطع و جدی از شركتهای دانش بنیان داشته باشیم ولی در یك نگاه و چارچوب درست.
وی بیان كرد: تولید فضای رقابتی باعث بیشتر شدن تلاش شركت ها و رشد آن ها می گردد.
استاندار خوزستان افزود: البته بعد از پشتیبانی از این شركت ها آنها باید بتوانند روی پای خودشان بایستند و وارد بازار رقابت شوند و اگر نتوانستند باید كنار بروند چراكه نمی گردد بیت المال را هزینه كرد ولی نتیجه ای نگرفت.
وی اظهار داشت: شركت های دانش بنیان باید به سمت خلاقیت، نوآوری، بهینه سازی و افزایش بهره وری حركت كنند.
شریعتی افزود: اگر بعد از گذشت 10سال یك شركت دانش بنیان به بهره وری نرسد به این معنا است كه مسیر را اشتباه رفته است.
وی توضیح داد: روند توسعه در آمریكا 200سال به طول انجامید در حالیكه همین روند در كره جنوبی تنها 20سال طول كشید چون كه كره جنوبی از تجربیات دیگر كشورها برای روند توسعه خود بهره برد.
استاندار خوزستان با بیان این كه شركت های دانش بنیان داخلی باید به جای پیمودن مسیرهای 50تا 60ساله مسیر كوتاه پنج یا 6 ساله را بگذرانند. توضیح داد: باید مسیر توسعه و پیشرفت برای شركت های دانش بنیان داخلی را هموار نماییم و موانع را از سر راهشان برداریم.
وی دستور داد كارگروهی برای شركت های دانش بنیان تشكیل گردد و راهكارها و سیاستگذاری های لازم در این مسیر چه در سطح ملی و چه در سطح استانی مطرح و پیگیری گردد تا زمینه های لازم برای كاركرد این شركت ها و تولید رقابت در جهت نوآوری آنها پدید آید.
شریعتی افزود: وضعیت صندوق نوآوری شكوفایی هم پیگیری شود و طرح استانی آن آماده شود، علاوه بر این صنایع بزرگ هم باید سهم شان را به این صندوق بپردازند، اگر صنایع از این مورد تبعیت نكردند از اهرم های موجود برای برخورد با آنها استفاده می نماییم.
7164/6002


1397/05/11
23:12:41
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: استان , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین