حاشیه هایی از سفر وزیر راه و شهرسازی به كردستانی؛

كارگرانی كه ۷ ماه حقوق نگرفتند، نماینده مردم وعده خودرافراموش كرد

كارگرانی كه ۷ ماه حقوق نگرفتند، نماینده مردم وعده خودرافراموش كرد مركز املاك: سنندج- وزیر راه از پروژه ای بازدید كرد كه كارگران آن ۷ ماه است كه حقوقی دریافت نكردند و یكی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وعده بیان آن را در جلسه داد اما فراموش كرد.به گزارش خبرنگارمهر، سومین سفر عباس آخوندی بعنوان وزیر راه و شهرسازی به كردستان روز پنج شنبه ۱۱ مردادماه امسال انجام شد و بازدید از پروژه های بازآفرینی شهری ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج، محدوده انبار غله، محورتاریخی فرهنگی آغه زمان، گردنه صلوات آباد، راه آهن همدان سنندج، شركت در جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری و آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهم سطح سقز-مریوان وسنندج- از برنامه های این سفر یك روزه بود.
این سفر هم مانند خیلی از سفرهای مسئولان كشوری به استان ها حاشیه هایی داشت، اولین مورد آن به كاروانی برمی گردد كه وزیر را تا سر پروژه ها همراهی می كردند، بیش از ۲۵ خودور كه بیشتر آنها هم دو نفر سرنشین داشتند، پشت سرهم در خیابان ها و معابر كم عرض سنندج به سمت محل های تعیین شده حركت كردند.
حركت این خودروها بخصوص در محلاتی كه بیشتر خیابان ها و معابر آن ها خاكی بود گردوخاكی به پا می كرد كه به سختی رانندگان جلوی خویش را می دیدند و آیا می گردد این نوع برخورد را از مسئولان كشوری واستانی كه همواره ادعای حقوق شهروندی دارند، قبول كرد.
سال ها است كه بازدید مسئولان كشوری مردم را خوشحال نمی كند نه به واسطه وعده هایی كه برای اتمام پروژه های نیمه تمام می دهند، بلكه به علت نحوه رفتار آنها با مردم، در كلام خویش را خدمت گذار معرفی می كنند ولی در رفتار آنچه مشاهده می گردد خلاف سخنانشان است.
مسئله دیگری كه باعث شد در كار خبرنگاران و عكاسان خبری اختلال تولید كند وجود تعداد زیادی عكاس و فیلمبردار نه عكاسان خبری و فیلمبردان و تصویربرداران صداوسیما بلكه عكاسان و تصویربرداران ویژه وزیر، استاندار، مدیركل راه و شهرسازی و چهار نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی كه در این بازدیدها حضور داشتند.
خارج از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان، دكتر آخوندی با هیئت همراه و مسئولان استانی و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی از بخشی از قطعه ۸ كریدور شمال- جنوب در جاده كامیاران بازدید نمود.

طول این قطعه ۷ كیلومتر است كه هم اكنون هم ۷ درصد پیشرفت فیزیكی دارد و شامل دو تونل به طول های ۲۳۵ متر و ۷۵۰ متر است.
بعد از بازدید وزیر، جمعی از كارگران این پروژه گرد یكی از نمایندگان مردم شهرستان های سنندج، دیواندره وكامیاران در مجلس شورای اسلامی جمع شدند و از پرداخت نشدن مطالبات و حقوق خود گلایه كردند.
یكی از كارگران با اشاره به اینكه در این بازدید اصلا واقعیت ها بیان نشد، اظهار داشت: پیمانكار این پروژه ما را اخراج كرد و پس از شكایتی كه كردیم بار دیگر بكار گرفته شده ایم.
وی عنوان كرد: بهمن ماه سال قبل تابحال حقوق ما كارگران این پروژه كه ۲۶ نفر هستیم به صورت كامل پرداخت نشده است.
یكی دیگر از كارگران بیان كرد: از ساعت هفت بامداد تا هفت عصر در این محل بدون اینكه حتی نهار ما را تامین كنند، كار می نماییم و حقوقمان را هم نمی دهند و حال ما در تامین مایحتاج زندگی خود مانده ایم.
سیدمهدی فرشادان، یكی از نمایندگان مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و كامیاران در مجلس شورای اسلامی خطاب به این كارگران اظهار داشت: هر كسی برای شما كار نكند مدیون شما است.
وی عنوان كرد: آنچه از دست من بعنوان نماینده برآید دریغ نخواهم كرد و فریاد و دعوای خویش را خواهم كرد و مشكلات شما را در جلسه بیان می كنم.
انتظار می رفت این نماینده مردم پس از شنیدن مشكلات این كارگران، عدم پرداخت حقوق آنها را در جلسه بازآفرینی شهری استان كه با حضور وزیر راه در استانداری تشكیل شد، بیان كند ولی این اتفاق نیافتاد.
سید مهدی فرشادان در این جلسه با اشاره به اینكه به استانی كه جاده های آن به قتلگاه تبدیل گشته و آخرین استان در توسعه راه های روستایی است، خوش آمدید، اظهار داشت: به جهت اینكه جاده های استان از جاده های مرگ خارج و اصلاح شوند نیاز به اعتبارات ویژه دارند.
وی عنوان كرد: وزارت راه وشهرسازی سر ما نمایندگان مردم منت می گذاشتند كه اعتبار ۹ میلیاردی جاده های استان را به ۱۸ میلیارد تومان افزایش دادند.
وی با اشاره به اینكه با اعتبارات قطره چكانی جاده های استان اصلاح نمی گردد، بیان كرد: تا وزیر حمایت و كمك نكند كاری نمی توان از پیش برد.
این نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و كامیاران در مجلس شورای اسلامی از وزیر خواست خروجی این جلسه را با مبلغ مشخصی از اعتبارات در حوزه راه و مسكن كردستان بیان كند.
جلب توجه مسئولان با قرائت غم نامه از جانب نمایندگان مردم در مجلس
وزیر راه و شهرسازی هم در این جلسه اظهار داشت: نمایندگان وقتی بخواهند توجه مسولان را جلب كنند غم نامه ای را قرائت و چهره بدی از استان خود نشان می دهند.
عباس آخوندی عنوان كرد: امكان دارد افرادی قصد سرمایه گذاری دراستان را داشته باشد ولی اگر انچه آقای فرشادان مطرح نمودند را بشنوند بطور قطع هیچ ادم عاقلی برای سرمایه گذاری اقدام نمی نماید.

وی خطاب به نمایندگان مردم استان در مجلس بیان كرد: هیچ وقت چهره استان را بد نشان ندهید، كمبودها و موانع را بیان كنید ولی به شیوه صحیح آن.

وی افزود: كردستان استانی سرشار از منابع خدادادی پرارزش و موقعیت استراتژیكی است و نباید آن را به استان پلشت و زشت تبدیل كرد چراكه این به زیان مردم منطقه است.
فرشادان در پاسخ به وزیر اظهار داشت: یك ردیف بودجه برای كریدور شمال –جنوب تعیین كردید، و هر چقدر هم برای آن اعتبار گذاشته شد در استان های دیگر هزینه كردید.

1397/05/13
14:29:38
5.0 / 5
4746
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین