مراكز بهداشتی گناباد و بجستان نوسازی شدند

مراكز بهداشتی گناباد و بجستان نوسازی شدند مركز املاك: گناباد- رئیس دانشگاه علوم پزشكی گناباد اظهار داشت: نوسازی 9800 مترمربع از مراكز بهداشتی تحت پوشش این دانشگاه در شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب خراسان رضوی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید ظرف چند سال اخیر در این منطقه است.


دكتر جواد باذلی روز چهارشنبه به مناسبت هفته دولت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: تعداد تختهای فعال بیمارستانی در شهرستانهای گناباد و بجستان از 157 تخت در سال 1392 به 246 تخت امسال افزایش یافت.
وی افزود: با پیگیریهای دولت تدبیر و امید بیمارستان 320 تخته خوابی گناباد هم با اعتبار هزینه 800 میلیارد ریال از سال گذشته فعال و این شهرستان بعنوان یكی از 44 نقطه مصوب برای استقرار اورژانس هوایی در سطح كشور انتخاب گردید و اورژانس هوایی آن امسال به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گناباد اظهار داشت: با عنایت به موقعیت این شهرستان از نظر قرار گرفتن در جنوب خراسان رضوی و نقطه معین در زمان حوادث پیش بینی نشده، راه اندازی اورژانس هوایی آن به یكی از دغدغه های مردم و مسئولان در سالهای گذشته تبدیل گشته بود.
وی اضافه كرد: با اهتمام دولت دوازدهم و استقرار یك دستگاه بالگرد BK117 بعنوان تنها بالگرد تخصصی و مجهز امداد و نجات و غیرنظامی، این مهم محقق شد و هم اینك تا شعاع 150 كیلومتری شهرستانهای گناباد، كاشمر، بردسكن، خلیل آباد، فردوس، خواف، بجستان، رشتخوار و مه ولات را در جنوب خراسان رضوی و بخشهایی از خراسان جنوبی پوشش می دهد.
باذلی ساخت 9 خانه بهداشت و مركز خدمات جامع سلامت، ساخت و تجهیز ساختمان كلینیك تخصصی ویژه دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی گناباد در مجموع به وسعت هفت هزار و 600 مترمربع و ساخت و تجهیز مركز غربالگری سرطان و كلینیك سیار دندانپزشكی، خوابگاه دانشجویی و مجموعه ورزشی این دانشگاه دیگر اقدامات مهم دولت در بخش بهداشت و درمان هستند.
وی افزود: همینطور تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی گناباد از 61 نفر در سال 1392 به 101 نفر امسال افزایش یافت.
دانشگاه علوم پزشكی گناباد با دو بیمارستان علامه بهلول و آیت الله مدنی، 17 مركز سلامت، 46 خانه بهداشت و 15 پایگاه اورژانس مشغول عرضه خدمت به مردم در سطح شهرستانهای گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی است.
130 هزار نفر از مردم در این خطه زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشكی گناباد قرار دارند. گناباد و بجستان به ترتیب در فاصله 287 و 278 كیلومتری جنوب مشهد واقع است.
2095/1858


1397/06/07
14:49:28
5.0 / 5
4853
تگهای خبر: خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین