مدیركل كمیته امداد گیلان:

هشت هزار دانش آموز نیازمند چشم انتظار كمك های خیران هستند

هشت هزار دانش آموز نیازمند چشم انتظار كمك های خیران هستند مركز املاك: رشت - مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان از برگزاری جشن عاطفه ها طی روزهای پانزدهم و شانزدهم شهریورماه جاری اطلاع داد و اظهار داشت: افزون بر هشت هزار دانش آموز نیازمند چشم انتظار كمك های خیران هستند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، علیرضا محمدی روز یكشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان در رشت اضافه كرد: جشن عاطفه های امسال در 2 مرحله در استان برگزار می گردد كه مرحله اول آن طی روزهای پانزدهم و شانزدهم شهریورماه و مرحله دوم 11 مهرماه سال جاری در مدارس و در قالب كمك به دانش آموزان نیازمند با استفاده از توزیع پاكت بین اولیای نیكوكار دیگر دانش آموزان است.
وی با تاكید بر اینكه رسانه ها بایستی با استفاده از ظرفیت بالای خود برای بهبود كیفیت زندگی نیازمندان تلاش كنند، تصریح كرد: رسانه ها می توانند زمینه ساز اعتماد و آگاهی مردم باشند و عملكرد سازمان ها و نهادها را شفاف و در كمترین زمان ممكن به گوش جامعه برسانند.
محمدی سرانه هزینه كرد برای تهیه سبد تحصیلی هر دانش آموز را 300هزار تومان عنوان و خاطرنشان كرد: امیدواریم امسال هم مردم نوع دوست و نیكوكار گیلان با كمك های مادی و معنوی خود شرایط مناسبی را برای تحصیل دانش آموزان نیازمند فراهم نمایند.
وی با اشاره به رویكرد كمیته امداد برای توانمندسازی خانواده های نیازمند و اقشار صدمه پذیر اظهار داشت: شناسایی استعدادها و توانمندی های مددجویان و هدایت آن ها به سمت تولید اشتغال مولد، نیازمند تلاش و همت عمومی است و همه اقشار اجتماعی بخصوص خیران، نیكوكاران و اصحاب رسانه در این تلاش سهم دارند.
وی تعداد دانش آموزان تحت حمایت كمیته امداد گیلان را بیش از هشت هزار نفر اعلام و بیان كرد: برنامه كمیته امداد این است كه با كمك خیران سبد تحصیلی برای همه این دانش آموزان تا پیش از شروع سال جدید تحصیلی فراهم و در اختیارشان گذاشته شود.
محمدی با اشاره به اینكه هم اكنون 103 هزار و 387 خانوار تحت حمایت استان هستند، اظهار داشت: 70 هزار خانوار از این مددجویان تحت حمایت طرح شهید رجایی و از مستمری كمیته امداد بهره مند هستند كه باهمت خیران و اصحاب رسانه، سفره آن ها پررنگ تر می گردد.
وی در ادامه از بهره برداری سه هزار و 845 پروژه عمرانی در سال 96 شامل ساخت، تعمیر و بازسازی منازل مددجویان با اعتبار 26 میلیارد و 200 میلیون تومان اطلاع داد و اظهار داشت: شش هزار و 204 پروژه عمرانی هم امسال شامل ساخت، خرید، تعمیر و بازسازی مسكن مددجویان با اعتبار 92 میلیارد تومان و با همكاری سپاه پاسداران به بهره برداری خواهد رسید.
وی با یادآوری اینكه سال قبل هشت هزار و 400 نفر از مددجویان از مهارت آموزی و آموزش كارآفرینی بهره مند شدند، خاطرنشان كرد: امسال هفت هزار و 300 نفر با اعتبار 154 میلیارد و 600 میلیون تومان در گیلان آموزش می بینند.
مدیركل كمیته امداد گیلان افزود: هر كارفرمایی اگر بخواهد یك مددجو و یا فرزند مددجو را مشغول به كار كند، از 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه بهره مند می گردد و حق بیمه افراد هم تا 2 سال از سوی كمیته امداد پرداخت خواهدشد.
محمدی با اشاره به تحت حمایت بودن 12 هزار یتیم و فرزند محسنین در گیلان اظهار داشت: 24 هزار نیكوكار از این ایتام و فرزندان محسنین حمایت می كنند كه نیازمند توجه بیشتر خیران در زمینه معیشت، درمان، مسكن و تحصیل آنها هستیم.
7296 / 2007


1397/06/11
15:05:36
5.0 / 5
4581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین