وزیر راه و شهرسازی:

گزارش تاسیس شركت قطارهای حومه ای به دولت رفت

گزارش تاسیس شركت قطارهای حومه ای به دولت رفت مركز املاك: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه تهران دیگر توان پاسخگویی به افزایش ظرفیت بیش از این در حوزه حمل و نقل را ندارد، تنها چاره برون رفت تهران از مشكلات فعلی را توسعه قطارهای حومه ای عنوان نمود.به گزارش مركز املاك به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه افزایش قطارهای حومه ای برای تهران و حومه امری ضروری به حساب می آید كه برای تحقق آن نیاز به سرمایه گذاری بسیار زیادی داریم اظهار داشت: هم اكنون گزارش تهیه و ساخت شركت قطارهای حومه ای را به دولت ارسال كرده و پیگیر تصویب هرچه سریعتر آن هستیم كه امید داریم در نهایت بحث قطار حومه ای به مقصد تهران، در تمام كلانشهرها نه فقط تهران به یك دستور كار اصلی تبدیل گردد.
آخوندی در ادامه درمورد قیمت هریك از ترنست های قطارهای حومه ای بیان كرد: قیمت هر یك از این ترنست های قطار حدود ۴ میلیون یورو است كه رقم بسیار زیادی برای كشور به حساب می آید، اما باید به این نكته توجه نماییم تنها چاره تهران برای برون رفت از مشكلات فعلی همین قطارهای حومه ای هستند چون كه درصورت افزایش این قطارها و تسهیل دسترسی به كلانشهر تهران خیلی از تقاضا ها برای سكونت و تمكرگز بر این شهر كاهش خواهد یافت.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه تهران دیگر توان پاسخگویی به افزایش ظرفیت بیش از این را ندارد اظهار داشت: به واقع تا چه میزان می خواهیم تهران را بزرگ كنیم؟ بطور قطع امكان بیش از این حد وجود ندارد ما باید در نهایت وضعیت پیرامون تهران را ارتقا بخشیده و رفاه و آسایش مردم را در این نواحی بالا ببریم.
وی با تاكید براینكه درحال حاضر وضعیت شهرهای جدیدی چون پرند، هشتگرد و اندیشه كه در اطراف تهران واقع شده اند تا حد زیادی ارتق یافته است اظهار داشت: مسئله مهم دیگر این شهرها سیستم حمل و نقل است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
به گفته این مقام مسئول توسعه شبكه ریلی در حومه یكی از بهرتین روش ها در گسترش سیستم حمل و نقل عمومی بین كلانشهر و محیط پیرامونی است كه در تمامی دنیا تجربه شده است، این سیستم علاوه بر ارزان قیمت بودن دارای امنیت و ایمنی بالایی بوده و برای تمامی افراد خانواده خصوصا بانوان قابل استفاده می باشد.
آخوندی افزود: زمانی كه یك خانم تنها از پرند به تهران می آید قطار برای آنها بسیار امن و ارزان قیمت است، هم اكنون قیمت بلیت قطار تهران - پرند حدود ۱۵۰۰ تومان است كه حدودا شبه مجانی برای مسافران در می آید.

1397/06/31
14:20:40
5.0 / 5
4286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین