مهر خبر می دهد؛

كامیون های ایرانی از عوارض ۱۵۰ دلاری ورود به تركمنستان معاف شدند

كامیون های ایرانی از عوارض ۱۵۰ دلاری ورود به تركمنستان معاف شدند مركز املاك: برمبنای اعلام رایزن بازرگانی سفارت ایران در تركمنستان، كامیون های ایرانی از پرداخت ۱۵۰ دلار عوارض مازاد بر عوارض قبلی، معاف شدند.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، رحمت الله خرمالی رایزن بازرگانی ایران در سفارت تركمنستان طی نامه ای به الفت مدیركل اروپا و آمریكای سازمان توسعه تجارت اعلام نمود برمبنای استعلام این رایزنی از امور بین الملل وزارت حمل و نقل جاده ای تركمنستان، برمبنای توافق نامه ۱۹۹۳ ایران و تركمنستان هیچ گونه محدودیتی برای عبور كامیون های ایرانی از خاك این كشور در نظر گرفته نشده و عوارض ۱۵۰ دلاری ورود به تركمنستان كه از طرف این كشور برای سایر كشورها اعمال شده است، مشمول كامیون های ایرانی نمی گردد.
بنا بر اعلام رایزنی بازرگانی ایران در عشق آباد، عوارضی كه از كامیون های ایرانی برای ورود به این كشور ستاندن میگردد به شرح زیر است:
۱۶۰ دلار به ازای كامیون های ۱۰ تا ۲۰ تن و ۲۵۰ دلار به ازای كامیون های بالای ۲۰ تن
۱۰ دلار عوارض ورود به خاك تركمنستان
۱۰ دلار خدمات جی پی اس
۵۰ دلار هزینه بیمه ماشین برای ۵ روز تردد در تركمنستان یا ۷۰ دلار برای ۱۵ روز
۱۰۰ دلار عوارض عبور از پل جدید فاراب
همچنین این كشور از كامیون های ترانزیتی ایرانی از ۱۱ خرداد امسال به ازای هر یك كیلومتر پیمایش در خاك تركمنستان، ۱.۵ دلار ستاندن می كند.
به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، با عنایت به اینكه بخش عمده ای از كامیون های ترانزیتی ایرانی زیر ۲۰ تن هستند، بدین سبب مجموع عوارضی كه كامیون های ترانزیتی ایرانی در هنگام ورود به تركمنستان ـ بدون عوارض عبور از پل فاراب ـ پرداخت می كنند، ۲۳۰ دلار و در صورت عبور از این پل، ۳۳۰ دلار است. كامیون های بالای ۲۰ تن باز ۳۲۰ دلار در صورت عبور از سایر مرزها و ۴۲۰ دلار در صورت عبور از پل فاراب می بایست به طرف تركمنی پرداخت كنند.
این ارقام سنگین، غیر از عوارضی است كه بابت پیمایش كامیون (۱.۵ دلار در هر كیلومتر) در خاك این كشور از رانندگان ستاندن میگردد.


1397/10/08
14:13:47
5.0 / 5
4003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین