فرمانده پلیس فرودگاههای كشور اعلام كرد:

مردم از پذیرش بسته های امانتی مسافران در فرودگاه ها اجتناب كنند

مردم از پذیرش بسته های امانتی مسافران در فرودگاه ها اجتناب كنند مركز املاك: فرمانده پلیس فرودگاههای كشور، از دستگیری ۶۷۸ قاچاقچی مواد مخدر، همچون ۵۵ زن در آذرماه امسال از مسافران پروازهای داخلی و خارجی آگاهی داد.به گزارش مركز املاك به نقل از سازمان هواپیمایی كشور، سردار حسن مهری اظهار داشت: با استفاده از نیروهای مجرب مستقر در فرودگاهها، ۹۷ كیلوگرم انواع مواد مخدر طی آذر ماه امسال از قاچاقچیان پروازی كه قصد خروج از كشور را داشتند كشف و ضبط شد.
وی اضافه كرد: این میزان كشفیات مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۷.۵ برابر افزایش یافته است كه حاصل تلاش شبانه روزی كاركنان پلیس و همه دست اندركاران مبارزه با مواد مخدر بوده است.
سردار مهری تصریح كرد: این كشفیات، شامل تریاك، هروئین، حشیش، كراك، شیشه، كوكائین، گراس و دیگر مواد مخدر است.
رئیس پلیس فرودگاههای كشور خاطرنشان كرد: در این ارتباط ۶۷۸ نفر قاچاقچی مواد مخدر كه ۵۵ نفر از آنان زن هستند دستگیر شدند كه بعد از تشكیل و تكمیل پرونده به مقامات قضایی تحویل شده اند.
سردارمهری با اشاره به اینكه از این تعداد قاچاقچی دستگیر شده ۲۴ نفر جز قاچاقچیان حرفه ای هستند، تصریح كرد: فرودگاه های امام خمینی (ره)، مشهد و اصفهان به ترتیب بیشترین كشفیات را داشته است.
استفاده از بسته های پستی، ترفند قاچاقچیان مواد مخدر
وی اظهار داشت: بعضی از قاچاقچیان برای در امان ماندن و فرار از قانون برای انتقال و جابه جایی مواد مخدر با استفاده از بسته های پستی و جاسازی آن به جابه جایی مواد مبادرت می كنند.
سردار مهری اضافه كرد: از این میزان كشفیات، ۳۳ كیلوگرم در چارچوب بسته های پستی و جاسازی در دستگاه های صنعتی بوده است كه بزرگترین محموله شامل یك بسته ۲۹ كیلوگرمی تریاك در چارچوب جاسازی در ظروف و دستگاههای صنعتی طراحی و به طریق ماهرانه ای برای ارسال به خارج از كشور جاسازی شده بود كه با درایت ماموران در این رابطه یك قاچاقچی هم دستگیرشده است.
به گفته وی، هشت نفر از قاچاقچیان دستگیر شده از اتباع خارجی هستند كه مهمترین این افراد فردی بود كه با به همراه داشتن دو كیلو و ۸۰۰ گرم كوكائین از كشور بولیوی به دبی و از دبی به اصفهان آمده بود كه در فرودگاه این استان، دستگیر شد.
سردار مهری با اشاره به اینكه از تعداد قاچاقچیان دستگیرشده آذرماه ۱۰ نفر هم با روش بلع انباری (بلعیدن) قصد خروج ۸۴۰ گرم مواد مخدر از كشور را داشتند، اظهار داشت: از این تعداد هشت نفر مرد و دو نفر زن هستند كه اینگونه افراد عموما با درایت و تجربه پلیس توسط چهره زنی استفاده از دستگاه های ایكس ری و بادی اسكنر شناسایی و دستگیر می شوند.
دستگیری ۶۳۰۲ قاچاقچی در فرودگاه های كشور
رئیس پلیس فرودگاه های كشور تصریح كرد: در مجموع از آغاز امسال تابحال از ۹ فرودگاه بین المللی كشور ۵۶۱ كیلوگرم انواع مواد مخدر كشف و ضبط و ۶ هزار و ۳۰۲ نفر قاچاقچی دستگیر شده است كه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۸ درصد افزایش دارد.
سردار مهری در سفارش به هموطنان اظهار داشت: قاچاقچیان برای نیل به اهداف شوم خود مبادرت به جاسازی مواد مخدر در اشیای مختلف می كنند كه بدون استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، مشاهده جاسازی آنها برای افراد عادی امكان پذیر نیست بنابراین از پذیرش اشیاء و هر گونه وسایل دیگران به خصوص افراد ناشناس بعنوان امانت اجتناب كنند چونكه در نهایت آنها هستند كه باید پاسخگوی مقامات قضایی بعنوان صاحب كالا باشند.

1397/10/12
15:51:36
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: استان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین