معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

هدفگذاری تحویل پروژه های مسكن مهر شهرهای جدید در سال آینده

هدفگذاری تحویل پروژه های مسكن مهر شهرهای جدید در سال آینده مركز املاك: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، با اشاره به هدفگذاری تكمیل مسكن مهر شهرهای جدید در سال ۹۸، از افزایش اعتبارات پروژه مسكن مهر از ۱۰۰میلیارد تومان به ۴۵۰ میلیارد تومان در سال آینده آگاهی داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در نمایشگاه «مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری» با اشاره به سكونت حدود یك میلیون نفر در شهرهای جدید، گفت: ۷ شهر جدید پردیس، پرند، اندیشه، بهارستان، فولادشهر، صدرا و سهند باز به محدوده جمعیتی ۱۰۰ هزار نفر رسیدند.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید متوسط رشد جمعیتی شهرهای جدید را ۱۰ برابر متوسط رشد جمعیت شهری كشور عنوان نمود و افزود: در بعضی شهرهای جدید، سالانه ۲۴ درصد رشد جمعیت گزارش شده است و این یك عنصر تأثیرگذار است و می تواند برنامه های توسعه ای شهرها را در راه اصلی خود هدایت كند.
طاهرخانی همین طور درباره آخرین وضعیت تكمیل پروژه های مسكن مهر، با تاكید بر اینكه هدف اصلی ما بسته شدن پرونده این پروژه ها در شهرهای جدید طی سال ۹۸ است، اظهار داشت: این هدف گذاری خصوصاً برای شهرها و پروژه هایی كه مشكل حقوقی خاصی ندارند، متقن تر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در لایحه بودجه سال آینده در حوزه مسكن مهر، تمهیدات خوبی اندیشیده شده و این نوید را می دهد كه عملكرد موفق تری در سال آینده در این بخش داشته باشیم.
وی با اشاره به اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی مسكن مهر در سال ۹۷ اشاره كرد: امسال خوشبختانه این اعتبار به ۴۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است، ضمن اینكه در سال ۱۳۹۶ از طرف سازمان برنامه و بودجه هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت برای وزارت نیرو و مسكن مهر اختصاص یافته است.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، فروش عرصه (زمین) مسكن مهر را یكی از محل های درآمدی شركت های عمران شهرهای جدید عنوان نمود و درباره میزان جذب سرمایه گذاری در شهرهای جدید باز اظهار داشت: عملكرد امسال در جذب سرمایه نسبت به پارسال دو برابر شده است و این موضوع، درآمد شهرهای جدید را تقویت كرده است.
طاهرخانی با اشاره به جلسات مستمر برای احداث منابع درآمدی جدید گفت: اطمینان داریم میزان جذب سرمایه امسال ۲.۵ برابر پارسال خواهد بود.
وی همین طور درباره افزایش تسهیلات مسكن مهر اضافه كرد: هنوز درباب افزایش تسهیلات مسكن مهر به جمع بندی نرسیده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید تا سال ۱۴۰۰ اضافه كرد: سیستم مدیریت و نظارت خاصی برای این برنامه در شركت عمران شهرهای جدید به وجود آمده است.
طاهرخانی از آغاز فعالیت اجرای پروژه قطار شهری تهران ـ پردیس از سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه در لایحه بودجه ۹۸، این پروژه دارای ردیف جداگانه است؛ همین طور طرح متروی فرودگاه امام (ره) تا پرند كه متوقف شده بود، با توافق انجام شده با شهرداری، بزودی فعال خواهد شد.

1397/10/25
15:11:04
5.0 / 5
4070
تگهای خبر: احداث , تسهیلات , توسعه , جمعیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین