نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هنوز اجرایی نشده است

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هنوز اجرایی نشده است به گزارش مركز املاك نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری كشور اظهار داشت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاریبا گذشت 12 سال از تصویب آن هنوز اجرایی نشده است.


سید رضا مظلوم روز سه شنبه در مراسم تقدیر از پرستاران خراسان رضوی اضافه كرد: امید است در دوران تصدی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی شاهد اجرای این قانون باشیم.
وی تصریح كرد: از جانب دیگر هنوز شاهد اجرای ناقص قانون ارتقای بهره وری ساعات كاری پرستاران هستیم كه بیشتر از 10 سال از تصویب آن می گذرد.
وی اظهار داشت: ضرایب پرداختی در محاسبه ساعات كاری و ساعات اضافه كار بر مبنای قانون ارتقای بهره وری ساعات كاری پرستاران به درستی اعمال نمی گردد.
مظلوم با اشاره به اینكه اضافه كار پرستاران در بعضی كشورها ممنوع می باشد اضافه كرد: در كشور ما برخی پرستاران به خاطر نیاز مجبور به اضافه كاری با ساعتی 50 هزار تا 100 هزار ریال می شوند.
وی با برشمردن مشكلات مختلف پرستاران تصریح كرد: توجه به مشكلات پرستاران شاغل در اتاق عمل، توجه به مشكلات دانشجویان پرستاری، بهسازی و بازسازی فرسودگی فضای فیزیكی دانشكده پرستاری و مشكلات اعتبار بخشی بیمارستان ها كه بیشتر كار آن بر دوش پرستاران می باشد، مورد تاكید است.

* پرستاران حلقه ناگسست درمان هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مشهد هم در این مراسم با اشاره به اینكه پرستاران در كنار پزشكان از اركان اصلی نظام سلامت به شمار می روند، اظهار داشت: پرستاری هنری آمیخته با عشق است كه پرستاران با الگو گرفتن از حضرت زینب (س) در سخت ترین شرایط و در هر زمان و مكان به بیماران دردمند خدمات عرضه می دهند.
دكتر محمد رضا دارابی اضافه كرد: پرستاران حلقه ناگسست درمان به شمار می روند و خدمات درمانی كه توسط پزشكان عرضه می شود، توسط پرستاران تكمیل می گردد.
وی با اشاره به اینكه پرستاران در دوران دفاع مقدس و بعد از آن نقش ارزشمند در ارتقای سلامت جامعه داشته اند تصریح كرد: در كنار تمام این موفقیت ها باید به ارتقای كیفی زندگی جامعه پرستاری و پزشكی هم در حد امكان توجه كرد تا این قشر با فراغ بال بتوانند به بیماران خدمت كنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مشهد اظهار داشت: با وجود تاخیر 13 ماهه پرداخت كارانه پرستاران و مشكلات كاری، این قشر همچنان با تمام تلاش در حال خدمت به بیماران هستند كه این امر نمونه بارز اخلاق حرفه ای به حساب می آید.
دارابی اضافه كرد: در صورت پرداخت مطالبات این دانشگاه از جانب سازمان های بیمه گر، كارانه های پرستاران و پزشكان پرداخت می شود، این در شرایطی است كه با پیگیری های انجام شده كارانه آبان ماه سال گذشته پرستاران در ایام آتی پرداخت خواهد شد.
در این مراسم از افزون بر 100 نفر از پرستاران شاعل در بیمارستان ها و مراكز درمانی دولتی و خصوصی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشكی مشهد در استان خراسان رضوی قدردانی گردید.
3027 / 6053


1397/10/25
18:40:05
5.0 / 5
4078
تگهای خبر: استان , بازسازی , بهسازی , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین