كلیه مدارس شهرستانهای پاوه و سنقرو كلیایی شنبه تعطیل می باشد

كلیه مدارس شهرستانهای پاوه و سنقرو كلیایی شنبه تعطیل می باشد به گزارش مركز املاك رییس اداره روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان كرمانشاه اعلام نمود: به دلیل برودت هوا و بارش برف كلیه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستانهای پاوه و سنقر و كلیایی فردا ( شنبه 29 دی ) تعطیل می باشد.


جلیل آهنگر نژاد جمعه شب به خبرنگار ایرنا اضافه كرد: فردا همینطور مدارس بقیه شهرستان های استان كرمانشاه غیر از گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین در تمام مقاطع تحصیلی با 2 ساعت تاخیر آغاز می گردد.
معاون اداره كل هواشناسی استان كرمانشاه هم با اشاره به بارش برف در خیلی از نقاط استان اظهار داشت: طبق اعلام برخی ایستگاه های هواشناسی، شهر صحنه با میانگین بارش 11 سانتی متر، بیشترین بارش برف را به خود مختص كرده است.
علی محمد زوراوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بعد از شهرستان صحنه، شهرهای هلشی و پاوه با 10 سانتی متر در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند، ضمن اینكه بارش برف در شهر دالاهو هم به هشت سانتی متر رسیده است.
وی افزود: همینطور ارتفاع برف در ماهیدشت به هفت سانتی متر، كنگاور 6 سانتی متر، كرمانشاه پنج سانتی متر، حمیل سه سانتی متر و اسلام آبادغرب هم پنج سانتی متر رسیده است.
زوراوند اشاره كرد: در خیلی از شهرهای دیگر هم بارش برف داشته ایم اما هنوز آمار دقیق آن از جانب ایستگاه های هواشناسی به مركز استان ارسال نشده است.
معاون هواشناسی كرمانشاه در ادامه به بارش باران هم اشاره نمود و اظهار داشت: بیشترین بارش از ازگله با 17 میلی متر، گیلانغرب با 13 میلی متر و گواور و اسلام آبادغرب با 11 میلی متر گزارش شد.
وی اشاره كرد: میانگین بارش باران در شهر كرمانشاه هم طی روز گذشته به هفت میلی متر رسید.

** دمای منفی 11 درجه برای كوزران
زوراوند در ادامه به استقرار هوای سرد در جو منطقه هم اشاره نمود و اظهار داشت: بامداد امروز دمای شهر كوزران به 11 درجه زیر صفر رسید تا سردترین نقطه استان لقب بگیرد.
معاون هواشناسی كرمانشاه با اشاره به اینكه دمای هوای بامداد امروز سنقروكلیایی هشت درجه و گهواره هم هفت درجه زیر صفر بود، اشاره كرد: شهر كرمانشاه هم دمای سه درجه زیر صفر را داشت.

** دمای 20 شهر به زیر صفردرجه می رسد
وی در ادامه از تداوم سرما در نقاط مختلف استان آگاهی داد و اظهار داشت: انتظار می رود امشب دمای هوا در 20 شهری كه ایستگاه هواشناسی در آنها وجود دارد با 2 تا سه درجه كاهش نسبت به شب قبل به زیر صفر درجه برسد.
زوراوند افزود: پیش بینی می گردد حداقل دمای امشب شهر كوزران به 13 تا 14 درجه زیر صفر برسد، ضمن اینكه شهرهای سنقروكلیایی و كنگاور هم دمای 11 تا 12 درجه زیر صفر را تجربه می كنند.
معاون اداره كل هواشناسی استان كرمانشاه با اشاره به اینكه دمای هوا در اسلام آبادغرب و گواور به 10 درجه زیر صفر می رسد، اضافه كرد: گهواره، دالاهو، روانسر و جوانرود هم دمای منفی 9 درجه را تجربه می كنند.
وی اشاره كرد: شهرهای كرمانشاه، پاوه و تازه آباد دمای حدود منفی هشت درجه خواهند داشت و شهرهای هرسین، سرارود و حمیل هم دمای هوای آنها به منفی هفت درجه می رسد.
زوراوند با اشاره به اینكه حداقل دمای شهر گیلانغرب هم امشب به پنج درجه زیر صفر خواهد رسید، اظهار داشت: شهرهای ازگله و سرپل دمای منفی چهار درجه، قصرشیرین دمای منفی سه و سومار هم دمای منفی 2 درجه را تجربه می كنند.
این مقام مسئول در ادامه بیان اینكه دمای شهرهای یاد شده برای شنبه شب تغییر محسوسی نخواهد داشت، اضافه كرد: از یكشنبه شب انتظار می رود دمای هوا بین یك تا 2 درجه افزایش یابد.
وی اظهار داشت: دمای شبانه اغلب شهرهای استان تا اواسط هفته پیش رو كماكان زیر صفر خواهد بود اما پیش بینی می گردد به صورت میانگین روزانه یك تا 2 درجه هم به دمای روزانه اضافه شود.
زوراوند درانتها با اشاره به اینكه تشكیل مه صبحگاهی در ایام آتی پدیده غالب خواهد بود، اظهار داشت: تا اواخر هفته آتی بارشی در سطح استان نخواهیم داشت.
8066


1397/10/28
21:24:12
5.0 / 5
4128
تگهای خبر: استان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین