مهر خبر می دهد:

متوسط قیمت مسكن تهران از متری۱۰میلیون گذشت، افزایش ۳۹درصدی معاملات

متوسط قیمت مسكن تهران از متری۱۰میلیون گذشت، افزایش ۳۹درصدی معاملات به گزارش مركز املاك بر مبنای اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در معاملات بهمن ماه تهران ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده است.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسكن در بهمن ماه سال جاری در شهر تهران نشان داده است در بهمن ماه امسال ۹۵۳۱ فقره معامله مسكن به امضا رسید كه نسبت به ماه گذشته (دی ماه ۹۷) كه تعداد معاملات مسكن ۶۸۶۵ فقره بود ۳۸.۸ درصد افزایش داشته است و نسبت به بهمن ماه سال قبل كه تعداد معاملات ۱۸۶۹۲ فقره بود ۴۹ درصد كاهش یافته است.
همچنین میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران در بهمن ماه امسال ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان بود كه نسبت به دی ماه امسال كه قیمت هر متر آپارتمان ۹ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان تخمین زده شد ۲.۹ درصد افزایش و نسبت به بهمن ماه سال قبل كه میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان ۵ میلیون و ۴۰۶ هزار تومان برآورد شده بود ۸۶ درصد افزایش داشته است.
بیشترین تعداد معاملات انجام شده در منطقه ۵ با هزار و ۱۷۹ فقره معامله اختصاص داشته و بعد از آن مناطق ۴ و ۲ با به ترتیب ۷۵۶ و ۶۴۹ فقره معامله مسكن در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. كمترین تعداد معامله هم به منطقه ۱۹ تهران با ۶۰ فقره اختصاص دارد و بعد از آن مناطق ۲۲ و ۹ به ترتیب ۹۲ و ۱۲۰ فقره معامله در رده های بعدی قرار گرفته اند.
گرانترین منطقه پایتخت در معاملات بهمن ماه مانند ماه های گذشته به منطقه یك با میانگین هر متر ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان اختصاص یافته است. این در شرایطی است كه این منطقه در ماه گذشته (دی ماه ۹۷) میانگین قیمت هر متر ۲۲ میلیون و ۹۷۴ هزار تومان برآورد شده بود كه نشان دهنده كاهش ۱.۵ میلیون تومانی میانگین قیمت در منطقه یك تهران است.
پس از منطقه یك نیز، منطقه سه پایتخت با میانگین قیمت هر متر ۱۷ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان قرار دارد و در رتبه ۳ هم منطقه دو تهران با متوسط هر متر ۱۵ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان قرار گرفته است.
ارزانترین منطقه تهران در معاملات بهمن ماه بازار مسكن پایتخت به منطقه ۱۸ با متوسط هر متر مربع ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان اختصاص دارد. بعد از منطقه ۱۸، منطقه ۲۰ با متوسط هر متر مربع ۴ میلیون و ۹۲۷ هزار تومان و منطقه ۱۷ با متوسط قیمت هر متر ۵ میلیون و ۹۹ هزار تومان قرار دارد.
كاهش حدود یك و نیم میلیون تومانی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در منطقه یك تهران در حالی است كه در سایر ۲۱ منطقه پایتخت، متوسط قیمت مسكن افزایش داشته اما شتاب رشد قیمت مسكن در این مناطق نسبت به ماه های گذشته با كاهش بسیار شدیدی روبرو شده است.

5.0 / 5
4632
1397/12/02
19:35:47
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین