شهردار تهران خبر داد

كوشش برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر

كوشش برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر به گزارش مركز املاك شهردار تهران از تلاش شهرداری برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر اطلاع داد و اظهار نمود: با تلاش سازمان میراث فرهنگی به دنبال تحقق ثبت جهانی خیابان ولیعصر هستیم و هم اكنون توسط دبیرخانه میراث فرهنگی درخواست ثبت این خیابان ارسال شده است.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم ساماندهی و احیای درختان كنار خیابان ولیعصر اظهار داشت: به تاسی از فرمایش های رسول اكرم (ص) كه قطع درخت را مشابه قتل انسان می داند و به احترام جمله ایشان تلاش می نماییم توسعه فضای سبز در تهران را محقق نماییم.

وی اضافه كرد: امروز در پروژه احیای درختان كنار خیابان ولیعصر ۱۱۰۰ درخت احیا می شوند. این در شرایطی است كه می توانیم به جرات بگویم خیابان ولیعصر یكی از خیابان های نادر در دنیا است. تعداد چنارهای این خیابان در ابتدا ۱۸ هزار اصله بود كه امروز به ۱۵ هزار اصله رسیده است. پارسال ۷۴۰ درخت در این خیابان احیا شد و امسال باز ۱۱۰۰ درخت در این خیابان در محدوده پارك وی تا راه آهن هرس خواهند شد.

حناچی افزود: بطور قطع فضای سبز در شهر تهران از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از پنج باغ تهران، سه باغ متعلق به شهرداری است و دو باغ با همكاری بنیاد از محل وجهی كه به خاطر قطع درخت از شهروندان دریافت شده است خریداری می شوند. بی شك این برنامه را در شهر تهران ادامه خواهیم داد.

شهردار تهران با اشاره به این كه آمارها نشان داده است آلودگی هوا نسبت به سال قبل ۲۰ درصد كاهش یافته است، اظهار نمود: بالقطع توسعه فضای سبز در دستور كار شهرداری تهران قرار گرفته است.

وی درباب بن درختانی كه امروز در طرح احیای و ساماندهی درختان كنار خیابان ولیعصر مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار داشت: بن این درختان ۱۶ سال است و نهال نیستند علاوه بر این هم یك سال نگهداری می شوند چونكه نگهداشت این درختان بسیار پراهمیت است و در مورد آن دقت بسیاری انجام می شود.

حناچی افزود: از ۷۴۰ درختی كه پارسال احیا شد تنها ۱۶ درخت نگرفتند و مابقی همه سبز شدند.

وی از توسعه ۱۲۵۱ هكتار از كمربند سبز شهر تهران در هفته درختكاری سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: این ۱۲۵۱ هكتار در هفته درختكاری كلنگ زنی می شود و در آن ۸۰۰ هزار نهال هرس خواهد شد.
1397/12/03
13:08:00
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: توسعه , خانه , خرید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین