طی 20 سال آینده گرفتار تحولات عظیمی خواهیم شد

طی 20 سال آینده گرفتار تحولات عظیمی خواهیم شد مركز املاك: معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: در ۳۰ سال آینده به اندازه ۳۰۰ سال قبل تحولات رقم می خورد و چشم انداز آینده قابل پیش بینی نخواهد بود و باید متغیرهای ذهنی را تغییر داد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، سعیدرضا جندقیان در مراسم اختتامیه نخستین دوره جشنواره ملی نشریات و رسانه های مجازی روستا و عشایر كشور اظهار نمود: در ۳۰ سال آینده به اندازه ۳۰۰ سال قبل تحولات رقم می خورد، قرار بر این است كه فرانسه در سال ۲۰۲۰ قانون بین ربات ها و انسان را تدوین كند.
وی با اشاره به اینكه در ۳۰ سال آینده، چشم اندازی قابل پیش بینی نخواهد بود، اضافه كرد: یك دانشمند خارجی موانع توسعه را فقدان عدالت اجتماعی، كاهش منابع آب و تخریب جنگل ها و كویرزایی می داند. همین طور یك نویسنده ایرانی باز در گذشته كتابی در سیستان و بلوچستان تالیف كرده و در آن موانع توسعه فلات را تشریح كرده است.
جندقیان بیان كرد: در دنیایی كه ارزش ها به سرعت گرفتار تغییر می شود، در بنیان های نظری علوم انسانی گرفتار مشكل هستیم، پیشرفت علوم، انسان را به فضا می فرستد، اما ارزش های انسانی و دینی را روی زمین زیرپا می گذارد كه در این رابطه مقام معظم رهبری فرمودند "برای توسعه دانش علوم انسانی به نظریه پردازی بپردازید".
وی افزود: حركت ضد ارزشی و ضدفرهنگی فضای مجازی به گونه ای در دل و مغز انسان ها وارد می شود كه در این زمان حتی انسان های فكور باز مبتلا به اختلال می شوند.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اشاره كرد: مقام معظم رهبری توسعه را به مدلول تعالی شأن انسان می دانند و فرمودند "در جامعه ای كه انسان ها حریم و حرمت داشته باشند آن جامعه توسعه یافته است، زمانی كه هر سه واژه جمعیت، تولید و هنر به صورت متوالی در كنار یكدیگر قرار بیگرند آن جامعه توسعه یافته و متمدن است".
وی افزود: برخی مدیران به جای اینكه چالش بی آبی را به مردم تبیین كنند، مردم را به مصرف بهینه تشویق می كنند، این در شرایطی است كه تنها سه درصد مصرف آب، مصارف خانگی و ۹۷ درصد مصرف صنعتی و كشاورزی است و در این خصوص اگر تنها ۵ درصد در آب كشاورزی صرفه جویی نماییم، ۵۰۰ هزار هكتار قابلیت كشاورزی خواهیم داشت و به ازای هر ۲ هكتار یك شغل مستقیم و ۱۰ شغل غیرمستقیم ایجاد می شود.
جندقیان افزود: با عنایت به اینكه ۲۰ سال آینده گرفتار تحولات عظیمی خواهیم شد و ناچاریم توسعه را به صورت جدی تر دنبال نماییم و متغیرهای ذهنی را تغییر دهیم.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، در این جشنواره در بخش مقاله صادق علی ناصری محمدآبادی از استان گلستان، احمد بابایی از اصفهان و یعقوب مرادیان از استان البرز و در بخش سرمقاله عبدالرضا نظری از استان گلستان، مرضیه حصاری از خراسان رضوی و مهدی كیانی از خراسان جنوبی در بخش سرمقاله مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش خبر روح الله سلطانی از استان مركزی، علی سهرابی از همدان و فرزاد فتحی از مازندران، در بخش مصاحبه عبدالرضا نظری از استان گلستان، مرضیه حصاری از خراسان رضوی و مهدی كیانی از خراسان جنوبی و در بخش گزارش حسن احمدی از سمنان، نعمت الله اطمینان از خراسان جنوبی و جابر اسدی از لرستان مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش صفحه آرایی رقیه توسلی از سمنان، ریحانه مارانی از اصفهان و ابراهیم اسفیدانی از خراسان شمالی و در بخش عكس عاطفه صادقی از خراسان شمالی، فرزاد فتحی از مازندران و آیت الله لطفی از استان مركزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش محتوای وبلاگ و سایت وحید كاظم زاده قاضی جهانی از استان آذربایجان شرقی، عفت روزبه از همدان و حامد قبلوی از آذربایجان شرقی و در بخش شیوه، طراحی و زیبایی وبلاگ و سایت علیرضا فیض آبادی فراهانی، حیدر مروج از استان فارس و بیت الله احمدی از آذربایجان شرقی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش ساختار اطلاعاتی وبلاگ و سایت مهدی رضایی وادقانی از اصفهان، مبین محمدی خواسكوه از یزد و محمد جعفرنژاد قوژدی از خراسان رضوی و در بخش عمومی محمد شریعت بهادری از استان مركزی، مهدی محمدی از استان مركزی و محمد جعفری از استان هرمزگان مورد تقدیر قرار گرفتند.
5.0 / 5
4168
1397/12/07
20:07:44
تگهای خبر: استان , تخریب , توسعه , تولید
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین