لواسان، باغ شهری با ساختار سنتی

لواسان، باغ شهری با ساختار سنتی به گزارش مركز املاك معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران اظهار داشت: روند رشد شهر لواسان ستودنی است و باید پذیرفت اقدامات خیلی خوب و موثری صورت گرفته است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران در حاشیه ی مراسم روز درختكاری، چهارشنبه 15 اسفند در سبو بزرگ لواسان عنوان كرد: لواسان تغییری واقعی یافته است، در مقایسه با ادوار گذشته، شهر لواسان تبدیل به شهری مدرن و پیشرفته شده است.

امامی امین ضمن تقدیر و تشكر از شهرداری لواسان به مناسبت متصل ساختن روز درخت كاری با مبحث شهدا (یاد سبز شهداء) اظهار داشت: ما میراث خوار شهدا و امام عزیز هستیم و لذا، همیشه یاد و خاطره آنها در یاد ما زنده است.

وی با اشاره به اخبار و فضاسازی های پیش آمده پیرامون لواسان اضافه كرد: شهر لواسان همچنان یك باغ شهر است و ساختار سنتی آن حفظ شده است، باآنكه این روزها بر سر زبان ها افتاده، ولی می دانیم كه بیش تر فضاسازی تا برخورد واقعی با اصل تخلف ها است.

وی ضمن تقدیر از شهرداری، شورای شهر لواسان و بخشداری لواسانات تصریح كرد: مسئولین شهر باید با همكاری با یكدیگر فضای به وجود آمده را به گونه ای مدیریت كنند كه در شان ساكنین این شهر باشد.

معاون استاندار تصریح كرد: سرانه فضای سبز 44 متری لواسان در مقایسه با سرانه كمتر از نیم متری در شهرهای دیگر استان تهران، باوركردنی نیست. هرچه بتوانیم در این راه گام برداریم، نتیجه بهتری خواهد داد.

ایشان در ادامه این مورد اظهار داشت: توجه خدمات شهر شهرداری لواسان برای توسعه فضای سبز شهر لواسان بسیار ستودنی است، با وضعیت قیمت عرصه و زمین در این منطقه، باید مدیریت شهری تمهیداتی بیاندیشد تا این شهر همچنان یك باغ شهر واقعی بماند.

وی تصریح كرد: كار كردن در شهری همچون لواسان با حساسیت های گوناگون موجود بسیار دشوار است، همچون كار بر لبه ی تیزی است، با كوچك ترین غفلتی صدمه های جدی می بینید.

وی خاطرنشان كرد: می دانیم حساسیت های ویژه ای نسبت به این شهر وجود دارد. شاید اقدامات غیرقابل قبولی هم افتاده باشد كه قابل دفاع هم نیست، اما باید پذیرفت در مقابل، اقدامات خیلی خوب و موثری هم افتاده است.

امامی امین خاطرنشان كرد: این كه شهر یا منطقه ای به گونه ای مدیریت شود كه پتانسیل جذب سرمایه های گوناگون را داشته باشد، خیلی خوب هم است، چون؛ به جای فرار سرمایه های كشور به خارج، در همین كشور و در شهر لواسان هزینه و صرف شده است. باید شرایطی فراهم نمود كه صاحبان سرمایه، سرمایه خویش را در همین كشور هزینه كنند، فقط این كه در قالب قانون و مقررات. ما حق نداریم به ساحت قانون تعرض نماییم، اگر جایی هم كوتاهی وجود دارد باید اصلاح قانون صورت گیرد.

معاون استاندار تهران تصریح كرد: بنده باور دارم هیچ اشكالی ندارد و باید استقبال هم كرد از این كه شهروندان شهری در قالب قانون در بهترین شرایط اقتصادی و رفاهی ممكن زندگی كنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لواسان، او همینطور اظهار داشت: سرانه فضای سبز فعلی شهر خیلی خوب است و هدف گذاری افزایش دو متری این سرانه در شرایط موجود لواسان واقعا كاری بزرگی است. سطح جنگل ها ی ما در منطقه ی شمالی و جنوبی البرز و زاگرس حدود 13 درصد از پهنه جغرافیای كشور را اشغال كرده است كه مقرر شده است تا دهه ی آینده تا 20 درصد افزایش یابد. وظیفه همه مسئولین است از تصرف و تخریب اراضی و منابع ملی جلوگیری كرده و در راه توسعه ی این منابع گام بردارند.

امامی امین در انتها اظهارات خود توجه شورای اسلامی و شهرداری لواسان نسبت به توسعه و افزایش سرانه فرهنگی و اجتماعی شهر لواسان را بسیار حائز اهمیت دانست و اقدامی عالمانه برشمرد.
1397/12/15
22:32:02
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: استان , تخریب , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین