در گزارش مركز املاك مطرح شد:

ایجاد كمیته مستقل سوانح هوایی لازم است

ایجاد كمیته مستقل سوانح هوایی لازم است مركز املاك: سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: این كمیسیون تشكیل كمیته مستقل بررسی سوانح هوایی را با جدیت دنبال خواهدنمود.بهرام پارسایی، در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب ضرورت تشكیل كمیته مستقل بررسی سوانح هوایی اظهار داشت: سقوط بوئینگ ۷۰۷ ارتش نشان داد كه در كشور ما تا وقتی موضوعی تبدیل به بحران نشود، جدی گرفته نمی گردد. چند ماه پیش از سانحه فرودگاه فتح، هواپیمای مسافربری تابان اشتباه بوئینگ ارتش را انجام داد و به فرود در باند فتح اقدام نموده بود كه به خیر گذشت.
وی افزود: جای سوال است كه چرا به خلبانان این مسیر پروازی، وجود دو فرودگاه (فتح و پیام) در امتداد یكدیگر را اطلاع نمی دهند.
سازمان هواپیمایی، استقلالی در بررسی سوانح هوایی ندارد
سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درباره نحوه بررسی سوانح هوایی گفت: یكی از ایراداتی كه الآن وارد است این است كه مسئول كمیته بررسی سوانح هوایی با حكم مستقیم رئیس سازمان هواپیمایی كشور منصوب می شود. از این رو بنظر می رسد نمی تواند نظارت درست بر مسائل داشته باشد و این امر سبب از بین رفتن مفهوم استقلال در بررسی سوانح می شود.
وی افزود: هم اكنون در مجلس پیگیر هستیم كه كمیته مستقل بررسی سوانح مربوط به حمل ونقل همچون سوانح هوایی ایجاد شود.
گزارشات بررسی سوانح هوایی تحریف می شوند
نماینده مردم شیراز در مجلس درباره كمیته مستقل بررسی سوانح هوایی اظهار داشت: این كمیته باید مانند آنچه در دنیا رواج دارد، مستقل از دولت باشد. در غیر این صورت واقعیت تحریف می شود. چنانكه در حادثه سقوط هواپیمای آسمان نظر كارشناسان كمیسیون اصل نود با نظرات كمیته بررسی سانحه ۱۰۰ درصد متفاوت بود و پس از اینكه ورود جدی و كارشناسی كمیسیون اصل نود را دیدند قسمتی از صحبت های خودرا تغییر دادند.
امنیتی كردن بررسی سوانح هوایی، حوادث جدی تری به دنبال دارد
پارسایی درباب امنیتی شدن موضوعات مربوط به سقوط هواپیماها در كشور اشاره كرد: وضعیت صنعت هواپیمایی و فرودگاه های كشور بی ثبات و نگران كننده است. خوشبختانه اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی در این عرصه تخصص دارد. امیدوارم با ورود وی از جانب دولت و جدیت مجلس شاهد ساماندهی در این بخش باشیم. اینكه بخواهیم هر مسئله ای را امنیتی نماییم، مطمئناً موجب بروز حوادث بدتری می شود. چراكه جلوی كار كارشناسی گرفته خواهد شد و علت حوادث روشن نمی گردد.
پارسایی اشاره كرد: كمیسیون اصل نود مجلس، تشكیل كمیته مستقل جهت بررسی سوانح هوایی را با جدیت دنبال خواهدنمود. با تشكیل این كمیته زمینه های تعارض منافع از بین می رود. گذشته از آن حوادث هوایی با دقت بررسی و از وقوع سوانح مشابه جلوگیری خواهد شد.

1398/01/18
13:54:26
5.0 / 5
4168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین