معاون سازمان شهرداری ها خبر داد

اجرای طرح هر دهیاری یك همراهی برای كمك به سیل زدگان

اجرای طرح هر دهیاری یك همراهی برای كمك به سیل زدگان مركز املاك: معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: در بودجه سال جاری، رقمی معادل 55 هزار میلیارد ریال به دهیاری ها اختصاص یافته است كه این میزان اعتبار نسبت به سال قبل دو برابر افزایش داشته است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، سعید جندقیان در نشست مردم نگاری و هویت در كاشان، اظهار نمود: بارندگی های فروردین موجب شد كه نزدیك به 4500 روستای كشور درگیر مشكلات ایجاد شود و الان نیازمند كمك هستند.

وی اشاره كرد: سازمانی به گستردگی 38 هزار دهیاری كشور دارای ظرفیت گسترده ای از امكانات، ماشین آلات و منابع مالی هستند كه می توانند در زمان لزوم به یكدیگر كمك كنند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اضافه كرد: با هدف جلب این مشاركت همگانی و كمك رسانی به روستاییان سیل زده، طرح «هر دهیاری یك همراهی» اجرا می شود كه دهیاری های كشور توانمندی های خودرا برای نجات و بهسازی مناطق سیل زده به كار می گیرند.

وی اشاره كرد: الان 500 روستا برای هدف گردشگری تعیین شده است كه می تواند منبع درآمد پایدار برای روستاییان باشد، اما نیازمند آن است كه دهیاران آنها آموزش های در رابطه با زبان، مبانی گردشگری و آینده پژوهی را فرا بگیرند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: سال قبل اعتباری معادل 2800 میلیارد ریال از محل طرح های بند «و» تبصره 6 به 280 روستا اختصاص یافت، اما بعضی از دهیاران از حوزه گردشگری اطلاعاتی ندارند.

جندقیان اضافه كرد: آموزش دهیاران و اهالی روستا، ابتدایی ترین برنامه برای روستاهای هدف گردشگری حتی قبل از تخصیص اعتبار و تسهیلات است، بدین سبب آموزش های تخصصی از امسال در این مناطق آغاز خواهد شد.

1398/01/30
13:56:11
5.0 / 5
4445
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین