با رای اعضای شورای شهر تهران

مراكز آموزش علمی كاربردی شهرداری به چهار مركز كاهش پیدا كرد

مراكز آموزش علمی كاربردی شهرداری به چهار مركز كاهش پیدا كرد به گزارش مركز املاك اعضای شورای شهر تهران با رأی مثبت خود تعداد مراكز علمی كاربردی شهرداری تهران را از ۹ مركز به چهار مركز تقلیل دادند.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران طرح كاهش و ادغام مراكز آموزشی و پژوهشی شهرداری تهران را روی میز بررسی قرار دادند و از آنجایی كه كلیات این طرح در جلسه پیش به تصویب اعضای شورای شهر رسیده بود، آنان در مورد تبصره ها و پیشنهادات مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حسن رسولی - خزانه دار شورای شهر تهران - بعنوان پیشنهاد دهنده این طرح با اشاره به اینكه شهرداری بیشتر از ۲۰ مركز آموزشی و پژوهشی دارد كه باید كاهش پیدا كند، اظهار داشت: در حالی ما در شورای شهر در مورد كاهش تعداد مراكز آموزشی و پژوهشی در حال بحث هستیم كه مراكز آموزشی و علمی كاربردی شهرداری برای دوره جدید فراخوان داده اند.

وی با اشاره به اینكه مراكز علمی كاربردی زیر نظر شورایعالی گسترش مراكز علمی كشور و وزارت علوم فعالیت می نمایند و ما نمی توانیم در مورد بودن یا نبودن این مراكز تصمیم گیری نماییم، اظهاركرد: ۴۰ درصد فارغ التحصیلان این مراكز علمی از كاركنان شهرداری هستند و مابقی شهروندان مان هستند كه در صورت كاهش تعداد مراكز باید در مورد آنان فكری كرد.

در ادامه صدراعظم نوری - رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران - با اشاره به اینكه من طراح این طرح بودم و هدف ما این بود كه مؤسسات آموزش علمی كاربردی شهرداری كه بعضاً فاقد مجوز هستند، تعیین تكلیف شوند، اظهار داشت: ۲۷ مركز آموزش و پژوهش در شهرداری داریم و این مراكز آموزشی می بایست به لحاظ فرایند مجوز قانونی و نحوه تأمین مالی و هزینه كردشان گزارش بدهند.

وی با اشاره به اینكه می بایست رشته های مراكز آموزشی هم ساماندهی گردد چون كه شاهد موازی كاری در رشته های تحصیلی در این مراكز هستیم، اظهاركرد: هدف ما از انجام این كار ساماندهی مراكز آموزشی و علمی شهرداری به معنای كامل است و ما باید به سمت اثربخشی بیشتر و كیفیت بالاتر پیش برویم و تعداد مراكز علمی كاربردی را از ۹ مركز به دو مركز و تعداد مراكز آموزشی را از تعداد ۲۲ به كمتر كاهش دهیم.

به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی - عضو كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران - اظهار داشت: در آستانه دو سالگی شورای شهر قرار داریم اما هنوز ساختارها اصلاح نشده است و این دومین طرح اصلاحی است كه اعضا آنرا به طاق می زنند. تا كی می خواهیم بگوییم كه هزینه ها در شهر بالا است و هیچ كاری هم نكنیم؟

به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد مهلت یك ماهه به این طرح كاهش و ادغام مراكز آموزشی و پژوهشی شهرداری رأی مثبت ندادند.

به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، صدر اعظم نوری به دنبال رد مهلت یك ماهه به تعلیق این طرح اظهار داشت: پیشنهاد من این است كه مراكز علمی كاربردی از ۹ مركز به چهار مركز كاهش پیدا كند و در چارچوب مركز آموزش علمی كاربردی ایمنی و بحران، مركز آموزشی ترافیك و حمل و نقل عمومی، فناوری و شهر هوشمند و فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود.

بر اساس این گزارش اعضای شورای شهر تهران به كاهش مراكز علمی كاربردی از ۹ مركز به چهار مركز رأی مثبت دادند همینطور پیشنهاد اعضا در خصوص اینكه ۲۲ مركز آموزشی دیگر شهرداری در یك مركز آموزشی ادغام شوند به تصویب نرسید.

به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، علی اعطا - سخنگوی شورای شهر تهران - هم پیشنهاد داد: از آنجایی كه بعضی از رشته های تدریس شده در این مراكز در سایر دانشكده ها وجود دارد و بعضی از این رشته ها همچون تربیت مربی خانه كودك در شهرداری كاربردی ندارد، رشته های هر یك از این مراكز چهارگانه به تصویب شورای شهر برسد كه با رأی اكثریت آرا این پیشنهاد اعطا رأی آورد.

همچنین اعضای شورای شهر پیشنهاد دادند كه این مراكز تنها ساختمان شان را از شهرداری دریافت نمایند و برای هزینه های دیگر خودگردان باشند كه با مخالفت امینی - نایب رییس شورای شهر - مواجه گردید و وی اظهار داشت: این همه محدودیت می گذارید، خب درش را تخته كنید! چرا كار را سخت و مشكل می كنید. در نهایت این پیشنهاد هم به تصویب نرسید.

به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، بر این اساس اعضای شورای شهر تهران با رأی خود ۹ مركز آموزش علمی كاربردی شهرداری تهران را به چهار مركز كاهش دادند.
1398/02/15
19:36:21
5.0 / 5
3974
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین