برگزاری انتخابات شورایاری در ۴ مرداد

برگزاری انتخابات شورایاری در ۴ مرداد مركز املاك: رئیس ستاد پنجمین انتخابات شورایاری ها تهران از برگزاری این انتخابات در 4 مرداد خبرداد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمد رضا جوادی یگانه ظهر امروز در نشست خبری كه به منظور تشریح اقدامات پنجمین دوره انتخابات شورایاری انجام شد با اشاره به اینكه از روز گذشته پروسه ثبت نام انتخابات شروع شده است اظهار داشت: كاندیدا از روز گذشته می توانند با مراجعه به سایت http: //shorayari.tehran.ir نسبت به بارگذاری اطلاعات خود اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینكه انتخابات در ۳۵۲ محله در ۴ مرداد اجرایی می شود، اظهاركرد: در این دوره با مصوبه شورای شهر دو تبصره به بخشنامه شورایاران اضافه شده است به شكلی كه برای نخستین بار شهرداری و شورای شهر تهران ملزم شدند از نظر و تجربه شورایاران در تصمیم گیری های محلی بهره گیرند همین طور شورایاران به هیچ وجه اجازه دخالت در امور مالی، اجرایی، معاملاتی اداری و... مدیریت شهری را ندارند و تنها ناظر هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینكه ستاد هماهنگی شورایاری ها و هیأت نظارت بر انتخابات با حضور هفت نفر از اعضای شورای شهر تشكیل شده است، اظهار داشت: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز بعنوان رئیس هیأت اجرایی مركزی انتخاب شده است و شهرداران مناطق نیز بعنوان هیأت اجرایی انتخابات در مناطق انتخاب شده اند.

جوادی یگانه با اشاره به اینكه ثبت نام امسال تمام مكانیزه است، اظهاركرد: لازم است كه در انتخابات شورایاری ها، زنان وجوانان نقش مؤثری داشته باشند چونكه زنان نیمی از جامعه را می سازند اما تنها حضور ۱۱ درصدی در شورایاری ها دارند. می بایست سهم جوانان نیز افزایش یابد.

وی از همه خیریه ها، احزاب، سمن ها و… دعوت كرد كه در انتخابات شورایاری شركت نمایند و اظهار داشت: اشتغال یا سكونت حداقل یك سال در محله، نداشتن سوءسابقه، داشتن معافیت یا كارت اختتام خدمت و نداشتن سابقه محكومیت همچون شرایط احراز صلاحیت است.

جوادی یگانه در پاسخ به سوالی درباره اینكه شورایاران مصوبه هیأت دولت ندارند، اظهاركرد: در آخرین جلسه هیأت دولت مصوبه شورایاری ستاندن شده و به وزیر كشور نیز ابلاغ گردیده است.

وی با اشاره به اینكه در حال ارزیابی عملكرد شورایاران در دوره های گذشته هستیم، اظهار داشت: شش میلیارد تومان بودجه برای برگزاری انتخابات شورایاری در نظر گرفته ایم و اهتمام داریم از ظرفیت های فعلی شهرداری برای برگزاری این انتخابات استفاده نمائیم.

جوادی یگانه با اشاره به اینكه ۸۰۰۰ صندوق رأی در ۱۸۰۰ شعبه ستاندن رأی در ۳۵۲ محله در نظر گرفته شده است، در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چه اقدامی در امتداد ممنوعیت و جلوگیری از رأی دادن اتوبوسی در محلات در نظر گرفته اید، اظهاركرد: شما ساكن تهران هستید و می توانید در انتخابات شهر تهران مشاركت كنید و اینكه برخی افراد در محلات دیگر رأی می دهند تخلف نیست.

وی درانتها اظهار داشت: شورای شهر تهران تنها شرط برگزاری انتخابات را شرط سنی عنوان كرده و مطلب دیگری در مورد شروط برگزاری انتخابات نداشته است.
1398/04/05
01:46:14
5.0 / 5
3928
تگهای خبر: ارزیابی , سایت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین