كیفیت هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای حساس ها

كیفیت هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای حساس ها مركز املاك: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به بامداد امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و الان نیز با شاخص میانگین 95 در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده وزش باد در بعضی ساعات امروز (۱۴ تیر) است، اظهار نمود: بدین جهت احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد.

وی افزود: همین طور با افزایش تابش نور خورشید در طول روز شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن فراهم می شود و غلظت این آلاینده بین ساعات ۱۳ الی ۱۸ امروز به بیشترین مقدار می رسد كه كاهش كیفیت هوا طی برخی ساعات را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه اشاره كرد: برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن و ذرات معلق در بعضی ساعات امروز سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران می شود.

شهبازی با اشاره به اینكه به تدریج طی امشب از میزان ناپایداری جوی كم می شود، اظهار داشت: با تداوم این شرایط تا بامداد فردا (۱۵ تیر)، همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در نخستین روز كاری هفته، احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی بامداد فردا وجود دارد.

وی اضافه كرد: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده می شود و برای برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه پیش بینی می شود كه احتمال خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران همین طور دمای هوا در تهران تا روز آینده كاهش جزیی دارد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۹۵ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، هوای تهران از شروع تیر ماه تابحال ۶ روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و یك روز در شرایط ناسالم برای همه قرار داشته كه علت آن در تمام این هفت روز، افزایش غلظت آلاینده ازن بود.
5.0 / 5
4031
1398/04/14
16:41:53
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین