معاون وزیر اقتصاد در گزارش مركز املاك

آخرین وضعیت صندوق ودیعه مسكن

آخرین وضعیت صندوق ودیعه مسكن به گزارش مركز املاك معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه اگر سازوكار تشكیل صندوق برای آخر تابستان بماند، دیگر كارایی نخواهد داشت، اظهار داشت: با همكاری نظام بانكی و بازار سرمایه می توان منابع لازم برای صندوق را تجهیز كرد.محمد علی دهقان دهنوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: در ساختار پیشنهادی ما برای صندوق ودیعه مسكن، منابع مورد استفاده برای پرداخت وام طراحی شده است كه بر این اساس مشخص شده كه منابع از نظام بانكی و بازار سرمایه تامین گردد.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: برای صندوق ودیعه مسكن هم همچون خیلی از صندوق های دیگر كه در بازار سرمایه حضور دارند و مردم و واحدهای سرمایه گذاری با خرید منابع صندوق را تامین می كنند، سازوكاری این چنینی طراحی شده است.
وی تصریح كرد: در واقع با همكاری نظام بانكی و بازار سرمایه می توان منابع لازم برای صندوق را تجهیز كرد.
دهقان دهنوی با اشاره به اینكه پیشنهاد وزارت اقتصاد همچنان در دولت می باشد، اظهار داشت: ما پیشنهاد تشكیل صندوق را عرضه كرده ایم اما هنوز بازخوردی نگرفته ایم.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان كرد: ترجیح وزارتخانه بر هر چه زودتر به نتیجه رسیدن تشكیل صندوق است چونكه با عنایت به اینكه فصل جا به جایی مسكن فصل تابستان است، برای تسهیل كار مستاجران باید زودتر این كار صورت گیرد.
وی افزود: البته باز هم تاكید می كنم كه این مورد فقط یك پیشنهاد برای تسهیل كار مستاجران است و چاره كلی این است كه سیاست های اصولی و بلندمدت تری برای تولید، عرضه، تقاضای مسكن و بحث های مربوط به نظام اجاره مسكن پیاده شود.
دهقان دهنوی اظهار داشت: این صندوق در كوتاه مدت می تواند كمك نماید تا مشكل بخشی از مستاجران حل شود.
وی خاطرنشان كرد: اگر سازوكار تشكیل صندوق برای آخر فصل تابستان بماند، دیگر كارایی خاصی نخواهد داشت؛ بهتر است پیش از شهریورماه كه زمان اوج جا به جایی ها است این اتفاق بیفتد.

1398/05/14
14:18:00
5.0 / 5
3884
تگهای خبر: اجاره , بانك , تولید , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین