تهران صاحب دریاچه جدید می شود

تهران صاحب دریاچه جدید می شود مركز املاك: در ادامه تكمیل پروژه های در حال ساخت اراضی عباس آباد، «دریاچه» و «محوطه باغ هنر» در فاز دوم 27 مرداد ماه با حضور شهردار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و اساتید و پیشكسوتان هنرمند افتتاح می شود.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا با افتتاح «دریاچه» با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و «محوطه باغ هنر» با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع در اراضی عباس آباد، بزرگترین پروژه هنری قلب پایتخت آماده میزبانی از هنرمندان و شهروندان و یك دریاچه جدید به شهر تهران اضافه می شود.

«باغ هنر» بخش هنری اراضی عباس آباد حد فاصل باغ كتاب و باغ موزه دفاع مقدس واقع شده است و ارتباط دهنده این دو مجموعه فرهنگی و حلقه واسط مراكز ضلع شرقی اراضی شمرده می شود. این باغ شامل یك دریاچه، چهار ساختمان و یك رواق است كه دو ساختمان «خانه شعر و ادبیات» و «خانه نقش» در فاز اول طی سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲ افتتاح شده و به بهره برداری رسیده است و دریاچه و محوطه باغ در فاز دوم به بهره برداری می رسد.

آمفی تئاترهایی با ظرفیت های گوناگون برای برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی، اتاق های كنفرانس، سالن های آمفی تئاتر روباز، كافی شاپ و رستوران و گالری جهت نمایش آثار شاخص اساتید و هنرمندان و دانشجویان همچون امكانات باغ هنر است كه قسمتی از آن با شروع به كار رواق به بهره برداری رسیده است و بخش دیگر آن بعد از تكمیل «كوشك مركزی» و «خانه موسیقی» در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

با توجه به ظرفیت ملی و بین المللی اراضی عباس آباد برنامه ریزی های گوناگونی برای حضور هنرمندان بین المللی به منظور ایجاد نشاط اجتماعی در حال انجام می باشد.

بنا به اعلام روابط عمومی شركت نوسازی عباس آباد و با عنایت به پیشرفت ۷۰ درصدی خانه موسیقی و كوشك مركزی می توان امیدوار بود كه این دو پروژه در سه ماهه نخست سال ۹۹ افتتاح شود و بدین سان باغ هنر تكمیل خواهد شد.

باغ هنر یكی از پروژه های بزرگ اراضی عباس آباد در طول سال های گذشته است و در دوران مدیریت های پیشین مدتی در حال ساخت و در مقاطعی متوقف شده بود كه در دو سال اخیر عملیات عمرانی با سرعت بیشتری پیگیری و امروز آماده افتتاح شده است.

منبع:

1398/05/21
17:21:14
5.0 / 5
4433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین