شهردار تهران در گفت وگو با روزنامه اتریشی كرونن :

تحریم ها باعث خودكفایی و رونق تولیدات داخلی ایران شده است

تحریم ها باعث خودكفایی و رونق تولیدات داخلی ایران شده است به گزارش مركز املاك شهردار تهران در گفتگو با روزنامه اتریشی «كرونن» اظهار داشت كه تحریم های ظالمانه آمریكا ضد ایران باعث خودكفایی و رونق تولیدات داخلی شده است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، پیروز حناچی كه جهت شركت در چهارمین اجلاس «پلی برای شهرها» در وین به سر می برد، در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه «كرونن» اتریش كه درباره تغییرات شرایط زندگی مردم بعد از خروج آمریكا از برجام پرسید، اظهار داشت: تحریم به صورت طبیعی روی قیمت اقلام اثر گذاشته، اما شرایط جدید سبب شده تا به سمت تولید داخلی حركت نماییم.
وی به خط ۶ مترو تهران اشاره و عنوان كرد: سیستم «سیگنال» این خط كاملا ایرانی و از جانب مهندسان و مشاوران ایرانی اجرا شده است. شرایط تحریم همینطور سبب شد بنزین و گازوئیل را در داخل تامین نماییم تا جایی كه هم اكنون در آستانه صادرات این دو قلم سوخت هستیم. این در شرایطی است كه ایران ۱۰ سال پیش روزانه ۴۰ میلیون لیتر بنزین وارد می كرد.
حناچی در پاسخ به سئوالی درباره افزایش قیمت ها در ایران هم اظهار داشت: قیمت برخی از اقلام حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا كرده و در اقلامی كه میزان وابستگی به واردات بیشتر بوده این رقم بالاتر است. محصولات صنعتی و اقلامی كه داخل كشور تولید نمی شوند، از این دست هستند.
شهردار تهران درباره اوضاع بازار در سایه تحریم های آمریكا عنوان كرد: در شرایط تحریم شكل سرمایه گذاری ها متفاوت می شود. بدین سان كه سرمایه گذاری ها زیاد، اما اندازه آنها كوچك می شود. در واقع سرمایه های سنگین منتظر فضای بهتری خواهند بود.
خبرنگار اتریشی سپس به سفر خود به ایران بعد از امضای برجام اشاره نمود كه فضای عمومی جامعه در سایه امید حركت می كرد. وی پرسید حال و هوای امروز جامعه را چطور ارزیابی می كنید؟
حناچی با اشاره به اینكه تحریم مشكلاتی را برای كشور به همراه داشته، خاطرنشان كرد: اما در این قضیه مردم دولت ایران را مقصر نمی دانند چون با دولتی مواجه هستیم كه تمام قراردادهای بین المللی را زیر پا گذاشته است.
وی ادامه داد: مشكل دونالد ترامپ با دولت ایران است، اما فشار را روی مردم ایران گذاشته است. این انتظار در مردم ایران وجود دارد كه تلاش ها برای بهبود شرایط صورت گیرد.
به گزارش شهرنوشت، حناچی دوشنبه شب گذشته در راس هیاتی به همراه محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران به دعوت «لی یونگ» مدیر كل یونیدو و همتای اتریشی خود «مایكل لودویگ» وارد وین شد.5.0 / 5
4337
1398/06/15
12:14:03
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین