وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پیشبینی ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین در اربعین

پیشبینی ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین در اربعین به گزارش مركز املاك وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشبینی هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین در اربعین، اظهار داشت: آزادراه پل زال-دهلران-چیلات در مرحله فراخوان است.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر پنجشنبه در بازدید از محورهای دهلران در جنوب استان ایلام تصریح كرد: آزادراه پل زال-دهلران-چیلات در مرحله فراخوان است.
وزیر راه شهرسازی با اشاره به اینكه توجه به توسعه زیرساخت های عمومی یكی از تكالیفی است كه دولت در دستور كار خود دارد، اضافه كرد: تكمیل راه های مواصلاتی یكی از برنامه های اصلی وزارت راه شهرسازی است و در این راستا هم اقدامات خوبی در كشور در حال انجام می باشد.
وی اظهار داشت: با عنایت به نزدیك شدن اربعین وزارت راه و شهرسازی برای آماده سازی و تكمیل زیرساخت ها از همه ظرفیت های خود استفاده می نماید و با عنایت به اینكه امسال پیشبینی می شود بیشتر از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در اربعین شركت نمایند ما باید برنامه ریزی های لازم را در دستور كار خود قرار دادیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه تلاش ما این است كه از ظرفیت همه راه های مواصلاتی استفاده شود، افزود: تكمیل باند دوم و تعریض جاده ها در بعضی مسیرهای خوزستان و ایلام در دست اقدام است.
اسلامی اظهار داشت: كاستی ها و نواقصی كه سال قبل وجود داشته امسال سعی شده آنها برطرف شوند و این امر با محوریت استانداران دو استان ایلام و خوزستان در حال انجام می باشد و امسال تغییرات قابل قبولی صورت گرفته است.
وزیر راه شهرسازی بیان داشت: امسال باید مواكب بگونه ای جانمایی شوند كه مشكل ترافیكی برای عبور و مرور ایجاد نكنند تا زائرین راحت تر تردد كنند و با عنایت به اینكه پیشبینی می شود امسال حجم تردد با خودرو های شخصی بیشتر شود گسترش پاركینگ ها باید در دستور كار باشد و در این راستا در مرز چذابه اقدامات خوبی اندیشیده شده است و با بررسی های صورت گرفته پاركینگ ها در مرز مهران هم در حال افزایش هستند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ستاد مركزی اربعین در بحث ناوگان حمل و نقل ریلی جاده ای و هوایی تصمیم گیری لازم را داشته است و افزایش قطارها در راه خرمشهر و كرمانشاه برای عرضه خدمات به زائرین از برنامه های ما است.
وی افزود: در بحث ناوگان هوایی پروازها اساسا بیشتر خواهند شد و در بحث حمل و نقل عمومی ۸ هزار دستگاه اتوبوس پیشبینی شده است تا جابجایی زائرین با مشكل مواجه نشود.
سلامی در بحث افزایش قیمت بلیت هم اظهار داشت: امسال هیچ گونه افزایشی در قیمت ها نداریم و اگر افزایش قیمت صورت بگیرد غیرقانونی می باشد و مراجع قانونی باید برخورد كنند.
وی در مورد خدمات دهی به زائرین در بحث برگشت اظهار داشت: همه تمهیدات لازم اندیشیده شده است و با هماهنگی كه با استاندار ایلام صورت گرفته امسال شاهد ترافیك در مرز مهران به خصوص در پایه بركت نخواهیم بود و اتوبوس موردنیاز تأمین شده است.
وزیر راه و شهرسازی در مورد اتصال اتوبان خرم آباد به پل زال و مورموری به دهلران و چیلات هم اظهار داشت: بررسی های مقدماتی انجام شده و این دو طرح تأثیر خوبی در توسعه استان و شهرستان دارند و امیدواریم این اقدامات كمك كنند كه شكوفایی در دهلران و استان بیشتر شود.

1398/06/29
14:46:40
5.0 / 5
4165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین