كمبود امكانات و تجهیزات، مهم ترین مشكل آتش نشانی ابهر

كمبود امكانات و تجهیزات، مهم ترین مشكل آتش نشانی ابهر به گزارش مركز املاك شهردار ابهر اظهار داشت: كمبود امكانات و تجهیزات، مهم ترین مشكل آتش نشانی ابهر است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمدرضا ذوالقدری ها در مراسم تجلیل از آتش نشانان ابهر با اشاره به این كه آتش نشانی یكی از كارهای سختی است كه احتیاج به تلاش، ایثار و شهامت دارد، اظهار نمود: فداكاری و از خودگذشتگی لازمه كار آتش نشانی است.
وی با اشاره به این كه كمبود امكانات و تجهیزات از مهم ترین مشكلات آتش نشانی ابهر است، اظهار نمود: علیرغم كمبود امكانات، شهامت و ایثار آتش نشانان شهرداری ابهر، این كمبودها را جبران كرده است.
شهردار ابهر با اشاره به این كه تجهیزات و ماشین های آتش نشانی جزو ملزوماتی هستند كه از همان ابتدا قیمت بالایی داشتند، افزود: افزایش قیمت ها در برهه فعلی به این امر دامن زده است.
وی با بیان این كه آتش سوزی شركت پوشینه یكی از بزرگ ترین آتش سوزی هایی بود كه حتی شهرهای قزوین و زنجان را هم درگیر كرد، اضافه كرد: علیرغم همه خطرات موجود و نزدیكی محل آتش به مخزن گاز و روغن، دلاورمردان آتش نشانی تا به آخرین لحظات در مهار آتش سوزی تلاش كردند.
این مسئول با اشاره به اینكه ۴۵ درصد صنایع استان زنجان در ابهر مستقر شده است، اضافه كرد: ارزش افزوده ای كه از كارخانجات و واحدهای تولیدی ابهر دریافت می شود در كل استان تقسیم می شود، این در شرایطی است كه اگر یكی از واحدهای تولیدی گرفتار آتش سوزی شود با كمبود امكانات امكان دارد یك فاجعه به بار آید.
شهردار ابهر تصریح كرد: ابهر بعنوان شهر دوم استان، نیازمند تجهیزات و امكانات بیشتری در حوزه آتش نشانی است.
ذوالقدری ها با اشاره به این كه هفتم مهرماه سال ۱۳۵۹ پالایشگاه آبادان در جنگ ایران و عراق از جانب دشمن مورد حمله هوایی قرار گرفت، اضافه كرد: بعد از این اتفاق آتش نشانان برای اطفای حریق وارد عمل شدند، در حین اطفای حریق بار دیگر این پالایشگاه بمباران شد و تعداد زیادی از آتش نشانان در این حادثه شهید شدند. ۲۰ سال پس از این حادثه، طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی كشور پیشنهاد و توسط شورایعالی انقلاب فرهنگی تأیید شد.
وی با بیان این كه نكته مهم در جلوگیری از حوادث، آموزش و آگاه سازی مردم است، اظهار داشت: شغل آتش نشانی شغلی است كه به صورت مستقیم با جان افراد در ارتباط می باشد و با عنایت به اهمیت و سرعت عمل در زمان وقوع حوادث، لازم است به مشاغلی مانند آتش نشانی اهمیت بیشتری داده شود.
شهردار ابهر با بیان این مطلب كه در كشور ما، وظیفه آتش نشانی فقط به مبارزه با حریق خلاصه نمی گردد، تصریح كرد: وظایفی مانند مقابله با هرگونه آتش سوزی، نجات محبوس شدگان در زیر آوار ساختمان، خودروی تصادفی، آسانسور، مقابله و جلوگیری از سقوط اجسام و درخت از ارتفاع و احتمال خطر برای شهروندان، نجات سقوط كنندگان در چاه، كانال آب، رودخانه، سد، استخر و مقابله با حیوانات وحشی و موذی اشاره نمود.1398/07/08
14:26:19
5.0 / 5
4148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین