حناچی خبر داد

كاهش 40 درصدی ساخت وسازها در تهران

كاهش 40 درصدی ساخت وسازها در تهران به گزارش مركز املاك شهردار تهران اظهار داشت: هم اكنون كه 40درصد ساخت وسازها كاهش پیدا كرده امیدوارم با تصویب 2لایحه در مجلس، شهرداری از این فشار سخت موجود بیرون رود.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم شروع به كار شورای محلات شهر تهران كه امشب تالار وزارت كشور انجام شد با اشاره به اینكه در شرایط سختی به سر می بریم و بیشترین فشارها در حوزه اقتصادی می باشد، اظهار نمود: در بررسی های انجام شده در نحوه بودجه ریزی ۱۰ كلان شهر كشور متوجه شدیم كه بیشترین وابستگی های بودجه ای را به ساخت وساز دارند كه برای اصلاح این مساله ۲لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه كردیم.
وی اضافه كرد: گرچه این اقدام فشار زیادی روی مدیریت شهری است، اما تلاش می شود تا بودجه شهرداری را از وابستگی به ساخت وساز كاهش دهیم و هم اكنون نیز ۴۰درصد ساخت و سازهای ساختمانی در مدیریت شهری جدید پایتخت كاهش یافته است
شهردار تهران اظهار داشت: اگر موضوعاتی كه مردم نسبت به آن حساس هستند، زنده شود؛ مردم از شهرنشین به شهروند تبدیل می شوند.
وی با اشاره به اینكه در اوایل مردادماه پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها برگزار شد، اضافه كرد: هرچند زمان زیادی برای برگزاری انتخابات نداشتیم، اما خوشبختانه با همكاری همه نهادها این انتخابات انجام شد.
حناچی اظهار داشت: در انتخابات شورایاری ها ۱۲ هزار نامزد داشتیم كه بیشترین سهم برای بانوان و جوانان بود كه باید از دولت، دستگاه های اجرایی و نظارتی تشكر كرد.
وی افزود: این انتخابات به صورت تمام الكترونیك و با كمترین خطا انجام شد كه این دستاورد بزرگی برای مدیریت شهری در انتخابات شورای محلات بود.
شهردار تهران اشاره كرد: برخلاف تبلیغات برخی افراد كه مردم در این شرایط سخت اقتصادی به صحنه نمی آیند در حدود ۵۱۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی در این انتخابات شركت كردند.
وی همین طور اظهار داشت: اگر بین تصمیم گیران و ذینفعان فاصله باشد، مدیران هر كاری كه می كنند سبب رضایت مردم نمی گردد و نقش شورایاری ها این است كه ارتباط را ایجاد كند.
حناچی اضافه كرد: اگر شورایاری ها خودرا به مردم نزدیك كنند، هیچ عقل سلیمی این نهاد را نمی تواند حذف كند و اگر از این فرصت استفاده نكنیم، نقادان به مشكلات موجود استناد می كنند و نهاد شورایاری ها را تضعیف می كنند.
منبع:

1398/07/19
23:15:09
5.0 / 5
4627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین