معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح راه آهن میانه-بستان آباد فردا با حضور رئیس جمهور

افتتاح راه آهن میانه-بستان آباد فردا با حضور رئیس جمهور به گزارش مركز املاك مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: روز دوشنبه(۴ آذر ۹۸) راه آهن میانه- بستان آباد با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود.به گزارش مركز املاك به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، خیرالله خادمی از افتتاح راه آهن میانه- بستان آباد در روز دوشنبه(۴ آذر ۹۸) با حضور رئیس جمهور اطلاع داد و اظهار داشت: با اتصال ۴ مركز استان جدید به شبكه ریلی كشور طی دو سال گذشته، یكی از مهمترین اهداف دولت تدبیر و امید در توسعه شبكه ریلی كشور محقق شد و اتصال استان آذربایجان شرقی از مسیر میانبر به شبكه راه آهن كشور هم در جهت این هدف صورت گرفته است.
وی اعلام نمود: این خط آهن با هدف دسترسی ساده و سریع بخش های شمال غربی كشور به تهران و كاهش حدود ۱۱۴ كیلومتری مسیر راه آهن موجود راه اندازی شده كه زمان سفر را ۵.۵ ساعت می كاهد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه با تاكید بر اهمیت این خط ریلی در ترانزیت بین المللی تصریح كرد: از پنج كریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، سه كریدور مهم از ایران عبور می كند و راه آهن میانه- تبریز یكی از بخش های مهم این كریدورها است كه از مرزهای شمال شرق و جنوب شرق كشور تا غرب آسیا و اروپا امتداد پیدا می كند.
خادمی این مسیر ریلی را از شریان های اصلی شبكه راه آهن سراسری در منطقه شمال غرب و كریدور ترانزیت ریلی شرقی- غربی كشور معرفی نمود و تصریح كرد: با تكمیل شدن این مسیر ریلی و اتصال به كشور تركیه و اروپا در واقع مسیر ریلی جاده ابریشم تكمیل خواهد شد.
گفتنی است؛ راه آهن میانه –بستان آباد به طول ۱۳۲ كیلومتر بخشی از راه آهن میانه-تبریز است كه از ایستگاه موجود راه آهن میانه شروع شده و با گذر از مسیری كوهستانی از شهرهای تركمانچای و تیكمه داش عبور كرد.

1398/09/03
19:09:21
5.0 / 5
3845
تگهای خبر: استان , توسعه , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین