معاون عمرانی استانداری تهران تاكید كرد

تغییر كاربری زمین های آموزش و پرورش با هدف هزینه كرد برای آموزش و پرورش

تغییر كاربری زمین های آموزش و پرورش با هدف هزینه كرد برای آموزش و پرورش به گزارش مركز املاك معاون عمرانی استانداری تهران از تصمیم گیری برای زمین های مازاد آموزش و پرورش و هزینه كرد آنها برای خود آموزش و پرورش اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در آخر جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران اظهار داشت: یكی از اشكالات ما در استان تهران این است كه نزدیك یك چهارم دانش آموزان اتباع خارجی در این استان تحصیل می كنند.

وی اضافه كرد: همین مبحث نیاز ما به فضای آموزشی را علاوه بر دانش آموزانی كه در سطح استان داریم، بیشتر می كند. ما تاكید داریم كه فضاهای مناسبی برای دانش آموزان ایرانی و اتباع خارجی مهیا نماییم.

تقی زاده افزود: فضاهایی كه خیلی قابل استفاده در حوزه آموزشی ندارند می توانیم در شورای شهرسازی و معماری مطرح نماییم تا این فضاها تبدیل به احسن شوند. تراكم دانش آموزی در غرب استان تهران بالاست و بیشتر از ۳۵ نفر در یك كلاس مشغول به تحصیل هستند همینطور در بعضی از شهرستان ها هم مدارس به صورت دو شیفته كار می كنند بنابراین تلاش می نماییم به وضعیت نرمال برسیم و تراكم دانش آموزی در هر كلاس به كمتر از ۳۰ نفر برسد و مدارس هم به صورت تك شیفت كار كنند.

وی درمورد مغایرت اعلام كمبود فضای آموزشی و تغییر كاربری زمین های متعلق به آموزش و پرورش اظهار داشت: برخی زمین ها كه در اختیار آموزش و پرورش است را نمی توان بعنوان فضای آموزشی استفاده نمود. بنابراین در كمیسیون ماده ۵ این موارد مطرح می شوند تا نسبت به تغییر كاربری آنها تصمیم گیری شود و درآمد حاصل از آن هم در همان شهرستان ها و حوزه آموزش و پرورش هزینه خواهد شد.
1398/09/19
21:48:33
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: استان , شهرسازی , عمران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین