در اطلاعیه ای اعلام شد:

محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن

محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن به گزارش مركز املاك مدیر عملیات بازار فرابورس، ۵ محدودیت معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن دو بانك مسكن و ملی را اعلام نمود و اظهار داشت: اعتبار اوراق گواهی صادره برای دریافت تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد است.


به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، ناظر بازار فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته «چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۹۸» با صدور یك اطلاعیه اعلام نمود: با عنایت به مصوبه ۲۸ مهر ماه ۹۴ شورای پول و اعتبار، موارد ذیل در مورد اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك مسكن اعمال می شود.
بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی كه فقط چهار ماه تا آخر معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی گردد.
به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی «تسه ۹۶۱۰، تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲ و تسه ۹۷۰۱» مشمول محدودیت مذكور نیست.
همچنین در مورد اوراق گواهی صادره بانك عامل حوزه مسكن، محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداكثر ۱۶۰ ورقه برای هر كد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت های مذكور را در مورد ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند و تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیشتر از سقف مجاز می تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش های ثبت شده و ارجاع مبحث به مرجع رسیدگی به تخلفات شود.
افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت دریافت تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. متقاضیان برای اطلاع از سایر جزئیات می توانند به اطلاعیه های این شركت مندرج در سایت رسمی فرابورس به نشانی www.ifb.ir رجوع كنند.
جزییات معاملات حق تقدم تسهیلات مسكن بانك ملی
از سوی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس در مورد نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك ملی آمده كه اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسكن بانك ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذكر شده در شرح نماد به مدت دو سال تقویمی است.
در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای دریافت تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداكثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.

1398/10/14
21:51:14
5.0 / 5
3914
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین