وزیر راه و شهرسازی در سفر به جاسك خبرداد:

اتخاذ سه راهكار اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان

اتخاذ سه راهكار اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان به گزارش مركز املاك وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ سه راهكار اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان در مقابل سیلاب اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه سفر به مناطق سیل زده شهرستان جاسك، با اشاره به هدف سفر خود به استان هرمزگان اظهار نمود: این سفر به منظور بازدید از خرابی ها و خسارت های وارده به زیرساخت های حمل و نقل در اثر سیلاب به استان هرمزگان كه اراضی و بخش های زیادی از شرق استان را تحت تاثیر خود قرار داده بود، انجام شد.
وی اضافه كرد: بر مبنای روایت ها، گزارش های آماری و مشاهدات مسؤلان، این حجم سیلاب در دو دهه اخیر بی سابقه و بسیار سنگین بوده و بنابراین خرابی ها بسیار زیادی را به جا گذاشته است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه ترمیم خسارت ها با استفاده از اعتباراتی كه تصویب خواهد شد، انجام می شود، اظهار داشت: با مشاهده و بررسی ارزیابی خسارت های اولیه به زیرساخت های حمل و نقل استان هرمزگان، همینطور ارزیابی اقدامات انجام شده تاكنون، امشب تمهیدات بازسازی و مرمت زیرساخت های خسارت دیده را جمع بندی می نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه در مورد زیرساخت های استان هرمزگان باید به سه نكته اصلی توجه داشت، تصریح كرد: راه های استان در گذشته به صورت آبنما طراحی شده بودند كه همه باید به پل تبدیل شوند.
وی اضافه كرد: با عنایت به این كه خط پروژه در راه های قدیمی پایین تر بوده، بنابراین جاده ها تحت تاثیر سیلاب قرار می گیرند، به همین خاطر باید خط پروژه های جدید بالاتر در نظر گرفته شوند تا تاب آوری بیشتری داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: اقدامی كه وزارت نیرو برای ساماندهی رودخانه ها انجام می دهد بسیار مهم می باشد، چونكه با این اقدام، وزارت راه و شرهسازی می تواند با ایمن سازی و بدنه سازی در نقاط تلاقی جاده و رودخانه، راه ها را از نفوذ آب نجات دهد.

1398/10/29
15:50:36
5.0 / 5
3956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین